Aranżacje wnętrz

Stylistyczny misz-masz we wnętrzu. Nowe życie w starej kamienicy

Aranżacje wnętrz

Stylistyczny misz-masz we wnętrzu. Nowe życie w starej kamienicy

Stare mieszkanie ożywione duchem nowoczesności? Czemu nie! W kolejnym odcinku cyklu #OdpicowaneMieszkanie Katarzyna Jaworska odwiedziła projektantkę wnętrz, Adę Kopczyńską-Wójtowicz. Zobacz mieszkanie, w którym przyszłość łączy się z teraźniejszością. 

2 lata temu Ada stworzyła mieszkanie swoich marzeń. Dziś mieszka z rodziną w 132-metrowym lokalu w pięknej, odrestaurowanej kamienicy. Właścicielka oprowadziła nas po połączonym z jadalnią salonie, sypialni i kuchni.

Mieszkanie z duszą

Duże, piękne wnętrza lubią wiekowe meble, a tych w mieszkaniu Ady nie brakuje.

Stare meble są dla mnie bardzo ważne przede wszystkim dlatego, że to pamiątka po moich dziadkach – wyjaśniła Ada Kopczyńska-Wójtowicz, właścicielka mieszkania.

Znajdująca się w salonie komoda przywieziona ze Lwowa należała do prababci. W czasie podróży posłużyła za walizkę - spakowano do niej wszystkie ważne, rodzinne przedmioty. Pod telewizorem i w jadalni znajdują się kolejne komody, które wspólnie tworzą komplet bydgoski z lat 60. Zabytkowe meble połączone zostały z nowymi, kupionymi u ulubionych projektantów.

ZOBACZ: #OdpicowaneMieszkanie. Dołącz do naszej grupy, komentuj z hashtagiem

Powrót do przeszłości

Poprzedni właściciele mieszkania, które należy obecnie do Ady, nadali mu bardziej nowoczesny klimat. Taki wygląd nie pokrywał się jednak z wizją nowej lokatorki.

Remont, który był wcześniej przeprowadzany w tym mieszkaniu, był bardziej nowoczesny. Nam bardzo zależało na tym, żeby wróciło do klimatu kamienicznego. Bardzo chciałam połączyć kilka stylów:  trochę PRL-owskie meble, trochę w stylu paryskim, Art Deco. Taki misz-masz mnie interesował. Trzeba było otworzyć wszystkie sufity, ponieważ wcześniej były podwieszane. Trzeba też było odrestaurować stolarkę drzwiową i odsłonić piękną, 117-letnią podłogę – opowiedziała właścicielka.

Właściciele mieszkania niezwykle umiejętnie połączyli przeszłość z nowoczesnością. We wszystkich pomieszczeniach antyki zestawione zostały z meblami na zamówienie i od projektantów. Dodatkowy klimat tworzą rośliny i ciekawe detale. Ducha przeszłości ożywiło także odkrycie sufitu Kleina w kuchni i oryginalnych cegieł w sypialni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

"Odpicowane mieszkanie". Industrial miesza się z glamourem, czyli miks w stylu fusion 

Styl PRL-u w nowoczesnym wnętrzu. Zobaczcie wyjątkowe mieszkanie

Odpicowane mieszkanie – z pasji do renowacji 

Co sądzisz o tym artykule?
99
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
4
20.01.2020
AnKo
Piękne mieszkanie z duszą , ma własny charakter. Super, że trafiło w dobre ręce i obecni właściciele pokazali to co kryło.
17.01.2020
Kira
Fajne , ale typowe/ standardowe w dobrym guście. Od projektantki wnętrz spodziewałabym się czegoś bardziej oryginalnego.
16.01.2020
Agata
Znam ta Panią! Projektantka z Moie Studio z Wroclawia :)
16.01.2020
Ela
Moie Studio :)
Rozwiń wszystkie komentarzy