Styl Życia

Seniorzy wyruszyli kamperem przez świat!

Styl Życia

Seniorzy wyruszyli kamperem przez świat!

Życzenie seniorów wcale nie musi być nudne. Najlepszym tego przykładem są Państwo Andrzej i Teresa Walczakowie, którzy postanowili zamieszkać w kamperze i jeździć nim po świecie. Dziś o swoich przygodach opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.

Państwo Walczakowie z Krakowa udowodnili, że emerytura wcale nie musi oznaczać siedzenia w domu przed telewizorem. Pani Teresa i pan Andrzej swoim kamperem zwiedzili już 52 kraje.

Podróże seniorów

Kilka lat w trasie i prawie 190 tysięcy kilometrów na koncie. Tak emeryturę spędzają Państwo Walczakowie z Krakowa. Jak przyznali kamper traktują już jak pierwszy dom, gdyż spędzają w nim od 6 do 9 miesięcy rocznie. Jednak ich historia z podróżami zaczęła się dużo wcześniej.

Zaczynaliśmy stopniowo i wcale nie są łatwe te podróże, takie dalekie jak Azja czy Afryka. Trzeba trochę doświadczenia.


- powiedział pan Andrzej. 

Początki podróżowania

Jeszcze podczas pracy zawodowej państwo Walczakowie rozpoczęli podróżowanie z całą rodziną. Wycieczki weekendowe z synami były czymś naturalnym. Europa wydawała się jednak na tyle intrygująca, że w momencie, gdy synowie założyli swoje rodziny, państwo Walczakowie postanowili kupić kampera i ruszyć swoją drogą.  

Seniorzy odwiedzili m.in. Mauretanie, Senegal, Mongolie, Kazachstan, Uzbekistan, Moskwę i wiele innych miejsc.


To ani nie jest niebezpieczne, ani nie trzeba mieć milionów. Wystarczy mieć ciekawość świata.

- dodał pan Andrzej. 

Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
86
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0