Materiał promocyjny

Projekt Zima. Poznaj tajemnice i malownicze widoki Karkonoszy

„Projekt Zima w Karpaczu”, reporter: Tomasz Brzoza 

Leżący u podnóża Śnieżki malowniczy Karpacz przyciąga w ciągu roku ponad milion turystów. Najczęściej można ich spotkać na górskich szlakach i w schroniskach. Jednak Karkonosze to nie tylko piękna przyroda, ale również moc innych atrakcji, które warto odwiedzić podczas wyprawy w Sudety.

Malownicze krajobrazy Karkonoskiego Parku Narodowego

Widokom, jakie prezentuje nam Karkonoski Park Narodowy, trudno się oprzeć. Turyści mają tu do dyspozycji największe zagęszczenie szlaków w Polsce. Do najbardziej popularnych miejsc należą m.in.: najwyższy szczyt Sudetów, czyli Śnieżka, Szrenica, Śnieżne Kotły, czy Kocioł Małego Stawu z Samotnią. Warto jednak rozważyć również wyprawę w rzadziej odwiedzane miejsca, takie jak: Czarny Kocioł Jagniątkowski, Śnieżne Kotły od strony zielonego szlaku, czy rejon Sowiej Doliny oraz Kowarski Grzbiet.

Turyści zapatrujący się na górskie spacery mają do dyspozycji oddaną w 2018 kolejkę linową. Jej trasa jest dość długa i skutecznie skraca drogę na Śnieżkę. Jej początek znajduje się na wysokości 820m n. p. m., a koniec na 1350m n. p. m.

Na nieco mniejszych wysokościach można poszaleć na nartach i snowboardzie. Winterpol Karpacz Biały Jar oferuje amatorom zimowego szaleństwa wyciąg z 6-osobową, podgrzewaną kanapą, z osłonami przeciwwiatrowymi i 3 trasy do wyboru. Najdłuższa z nich ma długość 1100m i idealnie sprawdzi dla początkujących narciarzy. Pozostałe dwie są już troszkę trudniejsze i wymagają nieco większych umiejętności.

Atrakcje Karpacza

W Karpaczu jest co robić, nawet gdy nie ma śniegu. Odwiedzający Karkonoskie Tajemnicę zgłębią wiedzę o Karkonoszach w najnowocześniejszym muzeum multimedialnym.

Karkonoskie Tajemnice to współczesna siedziba Ducha Gór. Stąd Duch Gór, władca Karkonoszy sprawuje rządy nad całą swoją krainą. Jesteśmy multimedialną i interaktywną ekspozycją poświęconą w całości tradycji Karkonoszy. Opowiadamy legendy o Duchu Gór. Można się u nas dowiedzieć kim byli Walończycy, czy laboranci żyjący kiedyś w Karkonoszach. U nas wszystkiego trzeba dotknąć, wszystkiego trzeba spróbować. Mamy dużo multimedialnych, interaktywnych eksponatów takich, jak harfa z magicznymi, niewidzialnymi strunami, na której Duch Gór grał swojej ukochanej. Mamy około 75 tysięcy turystów rocznie. Przychodzą z dozą niepewności, wychodzą bardzo zadowoleni i zaskoczeni

– powiedziała Katarzyna Paczyńska z Karkonoskich Tajemnic w Karpaczu.

Multimedialne Muzeum Karkonoszy w Karpaczu udowadnia, że nauka o górach i ich geologii nie musi być nudna. Na turystów czeka m. in. 9 multimedialnych sal i niesamowita makieta Karkonoszy. Rzeźba wzbogacona jest o cyfrowy maping, co pozwala zaobserwować wyjątkowe zjawisko fenu – chmur przelewających się po górach, poznać wysokości poszczególnych szczytów i zaplanować wycieczkę w Karkonosze.

Tuż obok, w Kowarach, powstało Muzeum Sentymentu, które pozwala przenieść się w czasie, w lata 70., 80. i 90.

W najbliższy weekend na stoku Winterpol Biały Jar w Karpaczu stanie festiwalowe miasteczko Projektu Zima.

Zobacz też:

Projekt Zima. Dowiedz się, jakie fantastyczne atrakcje oferuje Czarna Góra

"Projekt zima" w Zieleńcu. Jakie atrakcje oferuje Dolny Śląsk?

Projekt Zima. Zieleniec zaprasza na zimowe szaleństwo na dolnośląskich stokach

Autor: Adrianna Kowalczyk

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości