Gorące tematy

Powtórka materiału przed maturą, czyli program „Korki.tv” 

Gorące tematy

Powtórka materiału przed maturą, czyli program „Korki.tv” 

Tegoroczni maturzyści mają do dyspozycji wyjątkowe korepetycje. Uczniowie i wszyscy chętni, mogą powtórzyć materiał przed telewizorem razem z pasjonatami nauczania. W ramach „Korki.tv” od poniedziałku do piątku, na antenie telewizji Metro emitowane będą ogólnodostępne lekcje.

Korepetycje w telewizji

Początek maja i kwitnące kasztany kojarzą nam się z maturami. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa egzaminy zostały przesunięte o miesiąc, a maturzyści mają więcej czasu na przygotowania do egzaminów. Pomocną dłoń w stronę uczniów wyciąga kanał Metro, który w ramach programu „Korki.tv” oferuje powtórkę materiału z przedmiotów maturalnych. Zajęcia emitowane są od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:30 – 13:00.

W czym mogą pomóc lekcje emitowane w programie „Korki.tv”?

Mogą usystematyzować wiedzę, którą zdobyli do tej pory, dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonalnie wykorzystać wiedzę. Korepetycje mają charakter przekrojowy, mamy na celu utrwalić materiał, ale również pokazać, w jaki sposób można go podczas matury wykorzystać

- powiedziała Katarzyna Włodkowska, nauczycielka j. polskiego.

Na lekcjach są omawiane konkretne zagadnienia maturalne, zajęcia mają charakter przekrojowy i powtórkowy.

Korepetycje w czasie pandemii

Działalność „Korki.tv” to nowość na rynku edukacyjnym. Skąd pomysł na tego typu zajęcia? Na to pytanie odpowiedziała Marzena Atkielska, prezes fundacji wspierającej edukację młodzieży.

Mówi się, że miedzy 50 a 70 tys. młodych ludzi nie ma dostępu do komputerów, to taki kanał jak telewizja, gdzie ten dostęp jest znacznie prostszy, wydawał na się bardzo fajnym miejscem, żebyśmy mogli wesprzeć młodych ludzi

- powiedziała Marzena Atkielska i dodała, że tegoroczni maturzyści tak naprawdę zdają w tym roku dwa egzaminy – dojrzałości oraz muszą zdać drugi sprawdzian, czyli odnaleźć się w nowej rzeczywistości. 

Korki. tv możesz oglądać też na player.pl

Zobacz też:

Jak zostaną zorganizowane czerwcowe matury? Minister edukacji zdradził kilka szczegółów

Nauka może być przyjemna. Poznaj sprytne triki na przyswojenie języków obcych

Jak pomóc dzieciom w nauce w czasie pandemii? Oni znaleźli genialny sposób 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
78
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0