Gorące tematy

Tomasz Gollob: „Nie chcę się poddać!”

Gorące tematy

Tomasz Gollob: „Nie chcę się poddać!”

Mija już ponad półtora roku od tragicznego wypadku Tomasza Golloba. 23 kwietnia 2017 roku podczas treningu w Chełmnie Tomasz Gollob uległ wypadkowi. Doznał poważnych obrażeń kręgosłupa, miał stłuczoną klatkę piersiową i płuca. Utrzymywany był w śpiączce farmakologicznej. W niedzielę 16 grudnia w Bydgoszczy odbędzie się charytatywny turniej „Gramy dla Tomka”. Jak można mu pomóc?

  • 16 grudnia w bydgoskiej Hali Sportowo - Widowiskowej Łuczniczka odbędzie się charytatywny turniej "Gramy dla Tomka".
  • Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Tomasza Golloba.
  • Tomasz Gollob uległ wypadkowi 23 kwietnia 2017 roku. Doznał poważnych obrażeń kręgosłupa.


Gollob. Co się działo w trakcie wybudzania go ze śpiączki?


Tomasz Gollob to jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Do jego największych osiągnięć należą: złoty medal w Indywidualnych Mistrzostwa Świata na żużlu oraz złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Świata na żużlu. Lista jest oczywiście o wiele dłuższa. Pasmo jego sukcesów, które trwało nieprzerwanie od 1992 roku zostało przerwane przez wypadek, który miał miejsce 23 kwietnia 2017 roku.

Wypadek Tomasza Golloba

23 kwietnia 2017 roku podczas treningu w Chełmnie Tomasz Gollob uległ poważnemu wypadkowi. Doznał obrażeń kręgosłupa, miał stłuczoną klatkę piersiową oraz płuca. Przeprowadzona została operacja, która uratowała życie Tomasza Golloba. Gollob był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Od maja żużlowiec przebywał na oddziale neurochirurgii 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy pod opieką profesora Marka Harata. Poddawany był zabiegom, które miały przywrócić mu sprawność: fizykoterapii, hydroterapii i kinezyterapii. Specjalnie dla Tomasza Golloba w styczniu 2018 roku zorganizowano specjalną akcję. Pomogło miasto Grudziądz (Tomasz Gollob należał do GKM Grudziądz – Grudziądzkiego Klubu Motocyklowego) oraz chińskie miasto Nanning – dzięki zbiórce pieniędzy Gollob udał się na leczenie do Azji, gdzie poddawany był między innymi zabiegom akupunktury. Niestety nowe metody leczenia nie przyniosły zadowalających rezultatów. Gollob cały czas odczuwa silne bóle, jest załamany, jednak wiara jego bliskich w polepszenie stanu jego zdrowia pozwala wierzyć mu, że będzie lepiej.


Tomasz Gollob: "Nie chcę się poddawać"

Chcę próbować nowych rzeczy. Nie chcę się poddawać. Gdyby nie pomoc innych, nie wiem w jakim teraz byłbym miejscu. Każdy ma swoją historię, ja moje życzenie trochę zmieniłem, przewartościowałem pewne sprawy. Wszystkim, którzy mają problemy, chciałbym powiedzieć żeby się nie poddawali. Życie jest tak piękne, wiele rzeczy można zmienić w swoim życiu. Jeżeli to coś, co było w zasięgu ręki się oddala, są inne rzeczy, które można zamienić. Ja tego doświadczyłem i nadal doświadczam - mówił Tomasz Gollob w "Dzień Dobry TVN".


Biomechaniczna stymulacja. Czym jest i kto może się jej poddać?


Charytatywny turniej pomocy dla Tomka Golloba

16 grudnia w bydgoskiej Hali Sportowo - Widowiskowej Łuczniczka odbędzie się charytatywny turniej "Gramy dla Tomka", w którym gwiazdy żużla zagrają w piłkę nożną dla Tomasza Golloba. Organizatorami są byli mechanicy Tomasza Golloba: Wojciech Malak, Rafał Lewicki i Janusz Borzeszkowski. Turniej rozpocznie się o godz. 11:00, a od 10:00 otwarte będą kasy i bramy hali "Łuczniczka". Wejściówki w cenie 10 zł (normalny bilet), 6 zł (ulgowy) i 15 zł (loża) dostępne są także na kupbilet.pl). Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie. Parking przy hali płatny: 1 zł/godzinę. Cały zysk z imprezy, w której grać będą m.in. gwiazdy polskiego żużla, przeznaczony będzie na rzecz dalszego leczenia i rehabilitacji Tomasza Golloba.

Zobacz film:Turniej charytatywny dla Tomasza Golloba, źródło: Dzień Dobry TVN

Jak pomóc Tomaszowi Gollobowi?

12 grudnia przy pomocy fundacji DW43 ruszyły aukcje wielu atrakcyjnych przedmiotów przekazanych przez wiele legend sportu i związki sportowe na charytatywni.allegro.pl. 


Gollob: "Ja już nic nie muszę"Co sądzisz o tym artykule?
11
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0