Dziecko

Pogromcy Bezruchu. Uczniowie zamiast na krzesłach siedzą na… piłkach!

Dziecko

Pogromcy Bezruchu. Uczniowie zamiast na krzesłach siedzą na… piłkach!

Proste rozwiązania bywają często najbardziej skuteczne. Przekonali się o tym uczniowie szkoły podstawowej w Bartnikach, którzy aktywnie spędzają nie tylko lekcje wf-u. Zamiast na krzesłach siedzą na piłkach gimnastycznych. W materiale Roberta Stockingera o tym, skąd wziął się pomysł na inicjatywę oraz jakie są jej rezultaty opowiedział Michał Piłowski oraz Katarzyna Wychowaniec ze szkoły podstawowej im. Jana Kwiecińskiego w Bartnikach. 

W Bartnikach działa lokalna inicjatywa Aktywnych Szkół, która stara się wprowadzić do codzienności młodzieży więcej aktywności fizycznej. Z tego powodu, przez tydzień w każdym miesiącu, krzesła w salach lekcyjnych zostają zastąpione piłki gimnastyczne.

Zdrowe lekcje

Jak zauważył Michał Piłowski, nauczyciel wychowania fizycznego, dzieci mają naturalną potrzebę ruchu. Wykorzystanie piłek w czasie lekcji jest więc bardzo skuteczną formą aktywności. Siedzenie na piłce wymusza utrzymanie dobrej postawy, co nie tylko aktywizuje mięśnie głębokie, ale i pomaga podtrzymać koncentrację w czasie zajęć.

Reakcja rodziców

Mimo że akcja może wydawać się dość niekonwencjonalna, reakcje zarówno uczniów, jak i rodziców są bardzo pozytywne. Przedsięwzięcie jest innowacyjne, niekonwencjonalne, a przede wszystkim skuteczne, co korzystnie wpływa na rozwój dzieci. 

Zobacz też:

Jaki sweter dla niemowlaka? Jak zrobić sweterek dla dziecka na drutach?

Co nam daje balet? Kiedy można zacząć swoją przygodę z tańcem klasycznym?

Robert Lewandowski o rodzinie: "Córka zmieniła nasze życie"

Co sądzisz o tym artykule?
103
12
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
4
03.12.2019
Antonina
SUPER ! Bardzo dobry pomysł. Oby więcej takich nauczycieli!
27.11.2019
Norbert
Czy kiwając się na krześle nie uderzy ?
20.11.2019
Mick
Mocno naciągany pomysł, szczególnie jeśli któryś uczeń walnie głową w ławkę:(
18.11.2019
Karol
Świetny pomysł!
Rozwiń wszystkie komentarzy