Gwiazdy

Piotr Adamczyk zagra wielką postać - "Praziomka"

Gwiazdy

Piotr Adamczyk zagra wielką postać - "Praziomka"

W komedii animowanej pt. "Praziomek" Piotr Adamczyk użyczył swojego głosu tytułowemu bohaterowi. Czy aktor lubi grać głosem i jak Eddie Murphy nauczył go dubbingu? Co sprawia największą radość aktorowi w podkładaniu głosu dla animowanej postaci w filmie?

Piotr Adamczyk o swojej wielkiej postaci:

Praziomek, którego gram głosowo, jest WIELKĄ POSTACIĄ... bo ma prawie 3 metry i waży 300 kilogramów! To jest radość dla aktorz, że może się wcielić w postać z zupełnie innego świata. 

Jak Eddie Murphy uczył Piotra Adamczyka dubbingu?

On mnie nauczył dubbingu - kiedyś podkładałem głos pod niego. Trafić tymi naszymi, polskimi, długimi sylabami w jego "karabin maszynowy" ... to była wielka lekcja.

Jak dziś powstają filmy animowane?

Aktorowi się zakłada różnego rodzaju czujniki na całym ciele, na twarzy, ze widać jego mimikę i ruch. (...) W ten sposób się prowadzi animację. Wtedy aktor w animacji ma wszystko - na głos, ma ruch!


Kogo zobaczymy w komedii animowanej - "Praziomek"?

Sir Lionel Frost - Odkrywca, tropiciel mitycznych stworów, poszukiwacz przygód. Odważny, nieco ekscentryczny. Od lat ubiega się o członkostwo w towarzystwie podróżniczym. Odkrywa Praziomka z własnych pobudek, chce być sławny i zostać włączony do grupy na której mu zależy, jednak kiedy się poznają i zaczynają razem podróżować, w Lionelu zachodzi przemiana. Zaczyna zauważać, że przyjaźń jest bardzo ważna, a nie pozorna akceptacja wśród ludzi, którzy się z nim nie liczą.

Adelina Fortnight - Mocna babka! Twardo stąpa po ziemi! Wie czego chce od życia. Dołącza do ekipy, ponieważ posiada mapy prowadzące do krainy Yeti – jej mąż był podróżnikiem (zginął podczas jednej z przygód, był przyjacielem Frosta) - ale to już chyba zbyt duże szczegóły. Frost mimo wielu porażek wciąż zaleca się do Adeliny, a ona skutecznie jego zaloty odrzuca. Nie boi się wyzwań, jest bystra i bardzo empatyczna oraz otwarta. Dzięki niej Lionel zaczyna postrzegać Praziomka nie jako okaz, tylko przyjaciela.

Praziomek – Zuzia - Jest uroczo niezdarny, z jednej strony elokwentny i oczytany, ale z drugiej bardzo dosłownie wszystko rozumie, co doprowadza do komicznych sytuacji. Marzy o tym, żeby nie być samotnym, dlatego prosi Frosta o pomoc w odnalezieniu krewnych – znalazł artykuł, że w Himalajach mieszkają Yeti, które są łudząco podobne do niego, więc Praziomek uznaje ich za bliskich. 

Co sądzisz o tym artykule?
64
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0