Psychologia

Nowy psychologiczny projekt online. Kto i w jaki sposób może uzyskać bezpłatną pomoc?

Dzień Dobry TVN

Psychologia

Nowy psychologiczny projekt online. Kto i w jaki sposób może uzyskać bezpłatną pomoc?

Dzień Dobry TVN

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Huawei startują z projektem "Wsparcie psychologiczne online dla dzieci", który ma na celu udostępnienie bezpłatnie zdalnej, profesjonalnej pomocy psychologicznej, terapeutycznej i prawnej dzieciom, młodzieży i ich rodzinom - niezależnie od tego, gdzie mieszkają. Psycholożka, Agnieszka Nawarenko opowiedziała o tym przedsięwzięciu.

Podsumowanie czatu

W poniedziałkowym wydaniu Dzień Dobry TVN na naszym czacie gościła Agnieszka Nawarenko. Psycholożka odpowiadała na pytania dotyczące zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. 

Ten czat był dosyć zróżnicowany. Najczęściej pojawiały się pytania dotyczące powrotu do szkoły i tego, jak reagują dzieci. Było dużo pytań związanych z tym, że pojawiają się psychosomatyczne dolegliwości - bóle brzucha, wymioty, bezsenność

- wyjaśniła ekspertka.

Psycholożka zauważyła, że to, co łączyło ze sobą wszystkie pytania, to wyraźny niepokój - o dzieci i ich stan zdrowia. 

Jest frazes, że można zarazić lękiem. I w przypadku dzieci ma to duże znaczenie. Niespokojny rodzic, który lękowo reaguje na to, co dzieje się w obecnej sytuacji, co oczywiście jest też naturalne, uruchamia niepokój i lęk u dziecka

- wytłumaczyła Agnieszka Nawarenko.

Jak więc działać w tej niepewnej sytuacji? Ekspertka stwierdziła, że jeżeli dorośli będą spokojni i w miarę elastycznie podejdą do sytuacji wokół, dzieci również będą sobie lepiej radzić. Pamiętajmy także o filtrowaniu informacji. Nie każdy niepokojący news musi dochodzić do naszego dziecka. Ograniczmy przebodźcowanie.

Zapis całego czatu z psycholożką znajdziesz w artykule: Jak pomóc dziecku, które zmaga się z problemami psychicznymi?

Nowy projekt pomocy psychologicznej online

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Huawei mają jasny cel - chcą dać dzieciom dostęp do pomocy online. Razem startują z projektem "Wsparcie psychologiczne online dla dzieci", który ma na celu udostępnienie bezpłatnie zdalnej, profesjonalnej pomocy psychologicznej, terapeutycznej i prawnej dzieciom, młodzieży i ich rodzinom - niezależnie od tego, gdzie mieszkają.

Psychoterapeuci łączą się korzystając z różnych udogodnień techniki za pomocą wideoczatu. Mamy porady telefoniczne

- mówi Agnieszka Nawarenko.

Pomoc będzie udzielana w ramach działalności trzech ośrodków pomocy dzieciom prowadzonych przez Fundację w Warszawie, Gdańsku i Starogardzie Gdańskim. Działa także telefon wsparcia.

Od połowy marca mamy pomoc dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Pomoc zdalna jest cały czas dostępna

- dodaje psycholożka.

Przypominamy, że wszystkie pytania widzów i odpowiedzi psycholożki znajdziesz w naszym artykule: Jak pomóc dziecku, które zmaga się z problemami psychicznymi?

Zobacz też:

Opłakany stan polskiej psychiatrii dziecięcej. "My nie traktujemy dzieci poważnie, nie traktujemy z szacunkiem"

Wielozadaniowość, czyli problem współczesnych kobiet. "To straszne co robimy sobie i innym"

Jesienna chandra – co to jest i jak ją pokonać? "Zamiast bycia wypoczętymi i szczęśliwymi, jesteśmy spięci"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
85
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0