Profilaktyka zdrowia

Sytuacja ciężarnych w „36,6”. „Będzie z nami Małgorzata Rozenek, jej troski będą komentować specjaliści z dziedziny ginekologii”

Profilaktyka zdrowia

Sytuacja ciężarnych w „36,6”. „Będzie z nami Małgorzata Rozenek, jej troski będą komentować specjaliści z dziedziny ginekologii”

Już dziś w programie „36,6” najnowsze informacje z frontu walki z koronawirusem. Co to znaczy być w kwarantannie, jak z wirusem mają radzić sobie ciężarne kobiety? O tym Ewa Drzyzga porozmawia ze specjalistami chorób zakaźnych oraz ekspertami, którzy znają najnowsze doniesienia i śledzą światowe publikacje z dziedziny medycyny.

Nowy odcinek „36,6” – walka z koronawirusem


Już dziś o godzinie 18:00 w TVN i player.pl nowy odcinek programu „36,6”. W tym trudnym dla wszystkich czasie Ewa Drzyzga wraz ze specjalistami spróbuje przybliżyć widzom, czym jest kwarantanna, za jakie działania możemy otrzymać mandat i czy zakaz wchodzenia do sklepu z dzieckiem jest naruszeniem.

Zobacz także: Na co powinny uważać kobiety w ciąży w czasie pandemii?

W ostatnim tygodniu na drzwiach sklepów spożywczych często rozwieszane były różne informacje i zakazy wstępu. Wśród niecodziennych komunikatów znalazł się taki, który zabraniał przekroczenia witryny sklepowej dzieciom i młodzieży. Sprzedawcy sklepów poinformowali, że takie zachowania będą zgłaszane policji i obciążone mandatem. Czy jest to zgodne z przepisami i prawem? O tym prowadząca rozmywała z ministrem zdrowia, Łukaszem Szumowskim.  

Jeżeli ktoś jest na kwarantannie, to zakaz poruszania jest zobowiązujący. Natomiast zakaz wstępu dzieciom oczywiście nie ma umocowania nigdzie w przepisach

 – powiedział minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Małgorzata Rozenek o trudnej sytuacji ciężarnych

Ewa Drzyzga przyznała, że do programu powołany został cały sztab ekspertów, który postara się rozwiać wątpliwości wszystkich obywateli. W nowym odcinku goście rozmawiać będą nie tylko o kwarantannie, ale także o nowoczesnych technologiach i  sztucznej inteligencji, która pomoże nam walczyć z chorobami.

W ciężkim dla wszystkich czasie nie zapominamy też o ciężarnych. Kobiety w zaawansowanej ciąży obecnie postawione są pod ścianą. Mnóstwo niepewności i strachu przynosi myśl o porodzie, który niebawem jest nieunikniony. W podobnej sytuacji znalazła się Małgorzata Rozenek-Majdan. Dziś, podczas emisji programu, połączy się z prowadzącą i opowie o swoim nastawieniu do kryzysowej sytuacji.

Będzie z nami także, mam taką nadzieję, bo będzie to połączenie na żywo, Małgorzata Rozenek. Jej troski będą komentować specjaliści z dziedziny ginekologii i specjaliści, którzy są na froncie i znają najnowsze doniesienia, bo mają dostęp do światowych publikacji z dziedziny medycyny

 – powiedziała Ewa.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

 Zobacz też:

Czytaj na TVN24 >>> Lekarze w kwarantannie, brakuje krwi, zabiegi odwoływane. Kto nas będzie leczył?

Co sądzisz o tym artykule?
74
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0