Porady

Mycie okien sodą i rajstopami. Chemiczka podpowiada, jak robić to dobrze

Porady

Mycie okien sodą i rajstopami. Chemiczka podpowiada, jak robić to dobrze

Zmiana pory roku oraz zbliżające się święta wielkanocne to dobra okazja do zrobienia większych wiosennych porządków w domu. Ich stałym punktem jest znienawidzone przez wielu mycie okien. Jak się do tego zabrać, i co ważniejsze, jak myć okna bez zostawiania smug? O tym mówiła w naszym programie Sylwia Panek - chemiczka i blogerka. Co ciekawe, w tym celu przydać mogą nam się rajstopy.

Studio Dzień Dobry TVN odwiedziła Sylwia Panek - chemiczka i blogerka. Specjalnie dla widzów naszego programu opowiedziała o sprawdzonych sposobach na efektywne mycie okien. 

Jak myć okna szybko i skutecznie?

Jak radziła Sylwia Panek, akcesoria dobrze dobrać do siebie i do swoich preferencji. Aby wybrać najlepsze, warto przetestować kilka z nich. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać jednak o tym, że nie każda pogoda nadaje się do mycia okien. Specjalistka odradza słoneczne dni, ponieważ wtedy woda bardzo szybko wysycha i zostawia na oknie niepożądane smugi. Nie warto też zabierać się za mycie okien, kiedy pada deszcz oraz podczas intensywnych wiatrów.

- Okno wschodnie myjemy popołudniu, kiedy to słońce jest dalej - mówiła blogerka.

Wróćmy do akcesoriów. Nasza rozmówczyni poleciła, aby kompletowanie ich zacząć od rękawiczek. Jeżeli chcemy uniknąć żółknięcia ram okien, do wody warto dodać sodę oczyszczoną. Mleczka czyszczące mogą nie tylko zostawiać rysy, ale też doprowadzać do matowienia powierzchni. Przy myciu najlepiej korzystać z miękkich materiałów - najlepiej sprawdzą się ściereczki z microfibry. W sklepach dostępne są modele wykonane specjalnie z myślą o czyszczeniu okien.

Mycie okien - sprawdzone sposoby

Co ciekawe, do mycia naczyń przydadzą nam się również przedmioty, które na co dzień nie kojarzą się z tą właśnie czynnością. Mowa o patyczkach higienicznych oraz rajstopach. Te pierwsze świetnie sprawdzą się podczas czyszczenia mniejszych elementów oraz trudniej dostępnych zakamarków. Rajstopy z kolei nie powinny zostawiać żadnych rys i smug na szybie.

- Dzięki odpowiedniej muzyce mycie okien będzie jeszcze bardziej przyjemne - podsumowała Sylwia Panek.

Więcej sposób na wiosenne porządki zobaczysz w materiale wideo.

Zobacz też:

Gadżety podtrzymujące ciepło. Co zabrać na spacer: kubek, termos, a może składany czajnik elektryczny?

Sprzątanie za grosze? To możliwe. Poznaj ekologiczne, tanie i sprawdzone sposoby

Agnieszka Kaczorowska zabrała córkę na pierwsze sanki w życiu. W komentarzach wybuchła dyskusja

Co sądzisz o tym artykule?
81
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0