Masaż bańką chińską jest coraz chętniej wybierany przez klientki gabinetów kosmetycznych. Poza efektami typowo kosmetycznymi wpływa również na poprawę stanu zdrowia oraz działa relaksująco. Stanowi doskonały wybór dla osób, którym zależy nie tylko na polepszeniu wyglądu ciała, ale również na odprężeniu. Można go również wykonywać samemu w domu.
Masaż bańką chińską – efekty kosmetyczne i lecznicze
Masaż bańką chińską stosowany jest nie tylko w celu zwalczania pomarańczowej skórki, wymodelowania sylwetki, czy poprawy kondycji skóry ciała. Bardzo często stosuje się go także z myślą o rozluźnieniu mięśni (np. masaż na brzuch czy plecy). Dodatkowym efektem masażu jest także poprawa perystaltyki jelit, co nie tylko doskonale wpływa na nasze zdrowie, ale także samopoczucie. Masaż bańką chińską pomaga na uporczywy ból mięśni i kręgosłupa.
Jak dbać o skórę?
Masaż bańką chińską na cellulit
Antycellulitowy masaż bańką chińską doskonale sprawdza się zarówno w leczeniu cellulitu wodnego, jak i tłuszczowego. Już po kilku zabiegach można zauważyć wyraźne zmniejszenie widoczności skórki pomarańczowej. Dodatkowo skóra staje się gładsza, jędrniejsza i bardziej elastyczna. Stosując regularnie taki masaż, można oczekiwać również efektów odchudzających, ponieważ ciało traci w obwodach nawet kilka centymetrów. Masaż bańką chińską przeprowadza się głównie na newralgicznych okolicach ciała, jak uda, pośladki, kolana, przedramiona, czyli wszędzie tam, gdzie najczęściej pojawia się cellulit i gdzie mamy największy problem z pozbyciem się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej.
Najlepsze rezultaty można uzyskać wykonując masaż regularnie lub przynajmniej w serii (np. 10 zabiegów).
Warto wiedzieć, że masaż bańką chińską opiera się na starożytnej medycynie chińskiej, dlatego jego sposób wykonywania nie jest przypadkowy. Wykorzystując podciśnienie poprzez zassanie skóry i tkanek pod nią leżących, nie tylko dobrze wpływa na mikrokrążenie, ale również powoduje rozbicie tkanki tłuszczowej, co daje widoczne efekty wyszczuplające. Masaż poprawia także proces wydalania nadmiaru wody z organizmu, dzięki czemu jesteśmy w stanie zwalczyć bardzo uciążliwy cellulit wodny, na który narzeka większość kobiet. Ze względu na przyspieszenie procesu lipolizy i usuwania toksyn z organizmu możemy szybko zauważyć pierwsze wyraźne efekty modelujące, ujędrniające i antycellulitowe.
Masaż bańką chińską – przeciwwskazania
Zabiegu nie należy wykonywać u osób mających gorączkę, chorych na nowotwory, będących w wieku powyżej 80 lat, posiadających żylaki. Masaż bańką chińską w ciąży również nie jest zalecany.
Masaż bańką chińską – technika
Masaż bańką chińską wykonuje się za pomocą gumowych baniek i oliwki natłuszczającej. Specjalne bańki do masażu można kupić nie tylko w profesjonalnych hurtowniach kosmetycznych, ale również w dobrze wyposażonych sklepach kosmetycznych i internetowych. Przeprowadzenie masażu chińskiego w domu jest bardzo proste. Wystarczy tylko dowiedzieć się, jak wykonać masaż bańką chińską w sposób prawidłowy, zwracając uwagę na kolejność i kierunki wykonywanych ruchów.
Do wykonania zabiegu można użyć najpopularniejszych baniek gumowych, ale również szklanych czy bambusowych. Zazwyczaj sprzedawane są po kilka sztuk w jednym opakowaniu. Mają różne rozmiary, dzięki czemu bardzo łatwo jest dobrać konkretny rodzaj bańki do danego obszaru ciała.
Masaż bańkami chińskimi należy rozpocząć od natłuszczenia ciała. Przed zabiegiem można również wykonać peeling gruboziarnisty, dzięki czemu skóra lepiej zareaguje na masaż, co da zdecydowanie większe efekty.
Przed przystąpieniem do masażu należy wycisnąć z bańki powietrze, następnie przyłożyć ją do skóry, by w bańce wytworzyło się podciśnienie, które zassie skórę. Następnie należy przesuwać nią po skórze, wykonując ruchy koliste, idąc w kierunku węzłów chłonnych. W efekcie krążenie krwi się poprawia, mięśnie rozluźniają, a skóra ulega ujędrnieniu. Toksyny zalegające w organizmie zaczynają być wydalane, co wpływa nie tylko na zdrowie, ale również na jędrność i koloryt skóry.
Wykonując masaż bańką chińską na całe ciało, powinniśmy poświęcić na ten zabieg około godziny. Plecy wymasujemy w 30 minut, a kończyny w ciągu kwadransa.
>>> Zobacz także:
- Rytuał hammam – na czym polega ta technika pielęgnacji?
- Terapia punktów spustowych. Masaż, suche igłowanie i inne metody pozbywania się bólu mięśni
- Prawdziwy hit w pielęgnacji skóry - wałeczek jadeitowy
- Jak stosować bańki chińskie na brzuch i na twarz?
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN
Źródło zdjęcia głównego: Fot. Kamil Piklikiewicz / East News