medycyna alternatywna

  Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Według irydologów przyglądając się tęczówce oka można rozpoznać, z jakimi dolegliwościami zmaga się dana osoba. Co dokładnie można wyczytać z oczu?

  Osoby chore na raka walczą o życie, ale medycyna niekonwencjonalna może w tej walce nie pomóc. Są metody, które wymagają ogromnych pieniędzy i kończą się ogromnym bólem oraz rozczarowaniem. Większość z nich nie ma udowodnionej skuteczności.

  Medycyna naturalna od setek lat stosowana jest w leczeniu najrozmaitszych schorzeń. Okazuje się, że jej tajniki można wykorzystać również do zachowania pięknego, młodego wyglądu. Dowiedz się, jak zatrzymać efekty starzenia dzięki modelowaniu twarzy.

  Zarathustra przedstawia się jako medium i szaman. Twierdzi, że już w wieku 19 lat doświadczał proroczych snów, z których wynikało, iż jego przeznaczeniem będzie uzdrawianie. Czego uczy ludzi? Z jakimi schorzeniami przychodzą do niego? Od czego - jego zdaniem - zależy uzdrowienia? Jakie rodzaje medytacji wykorzystuje w swojej pracy? Zarathustra uważa, że jego ręka zamieniła się w przekaźnik o wysokiej częstotliwości. Kiedy to się stało? Kim były istoty, które tego dnia przejęły kontrolę nad jego ciałem?

  Do szczecińskiego szpitala trafiła kobieta z dużym guzem piersi, która przez dwa lata leczyła się u znachora diagnozującego choroby na podstawie koloru tęczówki oka. Dlaczego niektóre osoby tak bardzo wierzą w leczenie alternatywne? Zastanawialiśmy się nad tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: specjalistą w zakresie alergologii i dermatologii dr Danutą Myłek oraz prezesem Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Warszawie dr Michałem Sutkowskim.

  Na 3,5 roku wiezienia skazany został właśnie Marek H. - znachor, który zdaniem sądu przyczynił się do śmierci półrocznej Magdy. Co powoduje, że nadal zwracamy się o poradę do znachorów? Kto i dlaczego decyduje się na takie "leczenie"? O medycynie alternatywnej rozmawialiśmy z dr Agnieszką Bukowską, socjologiem z Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi Collegium Civitas.

  Od tysięcy lat medycyna chińska nie tylko skutecznie leczy, ale jest znakomitą metodą profilaktyki zdrowotnej. O jej tajniki zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN terapeutkę Agnieszkę Krzemińską. Dowiedzieliśmy się, jakie schorzenia nadają się do leczenia za pomocą medycyny chińskiej, jak diagnozuje się choroby i, jakie produkty są wykorzystywane do środków leczniczych?

  Akupunktura od tysięcy lat uważana za najlepsze lekarstwo na szereg dolegliwości. Według jej założeń w ciele ludzkim istnieje swoista energia. Jest alternatywą dla botoksu i i ingerowania chirurga w nasza urodę. W studiu dzień Dobry TVN gościem była dr Sena Byambasuren-Federowska, specjalistka od medycyny wschodniej. Po jakim czasie od zabiegu widać już jego pierwsze efekty?