Gwiazdy

Martina M. Tylko u nas zaprezentowała przedpremierowo swój najnowszy singiel -  "Hałas"

Gwiazdy

Martina M. Tylko u nas zaprezentowała przedpremierowo swój najnowszy singiel -  "Hałas"

Martina M to wokalistka i autorka tekstów. Na scenie Dzień Dobry Wakacje zaprezentowała przedpremierowo swój najnowszy singiel "Hałas".

Jako nastolatka Martina M śpiewała w warszawskim chórze Sienna Gospel Choir. Występowała także w legendarnych klubach Tygmont i Jazzownia Liberalna, gdzie śpiewała standardy jazzowe i bluesowe.

>>> Zobacz także:

Pierwsza EPka Martiny M

W 2011 roku wokalistka wydała EPkę "Extended Play", która była pierwszym poważnym krokiem w kierunku odnalezienia własnego brzmienia. Mini album zawierał pięć utworów z pogranicza alternatywnego popu, r’n’b, elektroniki oraz rocka.

Debiutancki album Martiny M

Po jakimś czasie od wydania EPki Martina M postanowiła wyjechać do Londynu, gdzie przez trzy lata studiowała literaturę włoską oraz francuską. Pobyt w stolicy Wielkiej Brytanii miał silny wpływ na nowe kompozycje, tworzone na debiutancki album długogrający, zatytułowany "Prozopopeja". Płyta ukazała się w 2016 roku. To z tym krążkiem znany raper - Ten Typ Mes - zaprosił Martinę M do towarzyszenia mu jako support na trasie płyty "Ała".

Do tej pory Martina zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym Spring Break Festival w Poznaniu oraz dwa supporty przed Brytyjską gwiazdą soulu - Jessie Ware - w Warszawie i Gdańsku. Miała też okazję współpracować z Afromental, SoDrumaticiem oraz Sokołem i Pono.

Od jakiegoś czasu Martina M mieszka w Paryżu, jednak wciąż skupia się na polskim rynku muzycznym.

Co sądzisz o tym artykule?
74
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0