Newsy

Marka Forever 21 zbankrutowała. Firma zamyka swoje sklepy w Polsce

Zamknięty sklep

Fot. ajfletch/ Getty Images

Newsy

Marka Forever 21 zbankrutowała. Firma zamyka swoje sklepy w Polsce

Zamknięty sklep

Fot. ajfletch/ Getty Images

Spółks Forever 21 poinformowała w niedzielę, że złożyła w wniosek o upadłość. Nie kończy jednak działalności. Amerykańska spółka zapowiada, że wycofuje się działalności w Azji i Europie, ale nadal będzie kontynuować sprzedaż w Meksyku i Ameryce Południowej.

Marka Forever 21 zbankrutowała. Firma zamyka swoje sklepy w Europie i Azji. Jak podaje CNN fima zamknie 178 z 800 swoich sklepów na całym świecie. Forever 21 był obecny w Polsce od 2016 roku. 

Firma nie zamknie wszystkich swoich sklepów i zapowiada restrukturyzację. CNN cytuje Lindę Chang, wiceprezes firmy, która twierdzi że ogłoszenie bankructwa i wystąpienie o ochronę przed wierzycielami jest jedynym sposobem na uratowanie firmy. Chang zapowiedziała też globalną restrukturyzację. Forever 21 pozyskała na ten cel 275 mln dol. finansowania od wierzycieli i 75 mln dol. nowego kapitału.

>>> Zobacz też: 

Demencja czy alzheimer? Jak je odróżnić i co warto o nich wiedzieć?

Sieciówka od kilku miesięcy borykała się  z problemami. Jeszcze przed ogłoszeniem bankructwa zamknięto niektóre oddziały w Wielkiej Brytanii , Chinach oraz sklep w warszawskich Złotych Tarasach. We wrześniu 2019 sieć została pozwana przez Arianę Grande na sumę 10 mln dolarów. Piosenkarka twierdzi, że firma nielegalnie wykorzystywała jej wizerunek.

>>> Zobacz też: 

Zobacz film: Dziecko, które zostało bankrutem. Źródło: Dzień Dobry TVN. Co sądzisz o tym artykule?
71
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0