Marek Majak to utytułowany polski armwrestler. W niedawno rozgrywanym Pucharze Polski zdobył aż trzy medale - dwa złote i jeden srebrny. Marka zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby opowiedział nam o swoich sukcesach i wyjaśnił, na czym polega armwrestling.
Pierwszą dyscypliną sportu, którą trenował Marek Majak była piłka nożna. Potem przerzucił się na siłownię. Pod koniec 2009 roku spotkał na swojej drodze instruktora, Marcina Skalskiego, który - widząc w nim potencjał - zaczął namawiać go do trenowania armwrestlingu. Na początku Marek ociągał się z podjęciem decyzji, ale po obejrzeniu kilku filmików o tej dyscyplinie sportu postanowił spróbować. W klubie Armfight Piaseczno poznał Marcina Lachowicza, który wdrożył go w trening.
>>> Zobacz także:
- Dla osiągnięcia ogromnych bicepsów wstrzykiwał sobie olej. Teraz czeka go operacja
- Robert Stockinger kontra mistrzyni świata Street Workout - Kamila Kubik
- Zasady futbolu amerykańskiego. Jak wyglądają mecze?
Sukcesy Marka Majaka
Początki były trudne, ale Marek nie zamierzał się poddawać. Jego wytrwałość w końcu się opłaciła. Zaczął osiągać sukcesy na arenie krajowej i zagranicznej. Do tych największych należą:
- 5 miejsce, prawa ręka, Mistrzostwa Europy 2012, kat. +110 kg
- 2 miejsce, lewa ręka, Puchar Polski 2013, kat. +95 kg
- 2 miejsce, lewa ręka, Mistrzostwa Polski 2015, kat.+110 kg
- 3 miejsce, prawa ręka, Mistrzostwa Polski 2016, kat. +110 kg
- 1 miejsce, lewa ręka, Mistrzostwa Polski 2017, kat. +110 kg
- 2 miejsce, prawa ręka, Mistrzostwa Polski 2017, kat. +110 kg
- 7 miejsce, prawa ręka, Mistrzostwa Europy 2017, kat. +110 kg
- 2 miejsce, lewa ręka, Puchar Polski 2018, kat. +110 kg
- 1 miejsce, prawa ręka, Puchar Polski 2018, kat. +110 kg
W Pucharze Polski, który odbywał się w tym roku Marek Majak zdobył aż trzy medale - złoto na lewą i prawą rękę oraz srebro w kategorii OPEN lewej ręki.
Dzięki sukcesom sportowiec jest także powoływany do kadry Polski w armwrestlingu.
Armwrestling - na czym polega?
Armwrestling, to dyscyplina sportu, w której zawodnicy siłują się na rękę. Zwycięża ten, kto dociśnie rękę (dłoń) przeciwnika do poduszki stołu. W armwrestlingu obowiązują kategorie wagowe. Osobno rywalizują kobiety i mężczyźni. Stosuje się również podział na kategorie wiekowe. Zawody w armwrestlingu rozgrywane są na obie ręce, lub raz na prawą, raz na lewą rękę.
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN