Newsy

Szef ZNP: Nie kończymy strajku. Wielka manifestacja nauczycieli pod MEN

Pikieta nauczycieli
Newsy

Szef ZNP: Nie kończymy strajku. Wielka manifestacja nauczycieli pod MEN

Pikieta nauczycieli

Przed budynkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) we wtorek odbyła się ogólnopolska manifestacja nauczycieli. Przyjechali do Warszawy z wielu polskich miast. Na transparentach widniały hasła: "Chcemy godnie zarabiać", "Podejmiemy znowu pracę, ale za godziwą płacę".

Zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych strajk nauczycieli trwa od 8 kwietnia. Uczestniczą w nim szkoły z całego kraju. Po dzisiejszej manifestacji władze Związku Nauczycielstwa Polskiego podejmą decyzje dotyczące trwającego strajku nauczycieli.


Manifestacja nauczycieli pod MEN

W manifestacji wzięli udział nauczyciele, którzy przyjechali do Warszawy z wielu polskich miast, m.in. z Wrocławia, Krakowa, Siedlec czy Skierniewic. Ze zgromadzonymi przed gmachem MEN jest prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Na transparentach, które mają ze sobą protestujący, widnieją hasła: "Chcemy godnie zarabiać", "Podejmiemy znowu pracę, ale za godziwą płacę", "Niechaj rząd się obudzi i doceni mądrych ludzi". Nauczyciele mają ze sobą również flagi biało-czerwone oraz flagi ZNP.

To jest wyraz dezaprobaty dla całościowej polityki minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.

– powiedział we wtorek rano Broniarz w TVN 24.

Także dziś w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog", ma się odbyć spotkanie Prezydium Rady Dialogu Społecznego w sprawie okrągłego stołu – poinformowała przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Dorota Gardias.

23 kwietnia o godz. 11 pod gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej w al. Szucha odbędzie się wielka, ogólnopolska manifestacja. Wszystkich chcących wyrazić swoje poparcie serdecznie zapraszamy! Przyjdźcie, przyjedźcie do Warszawy, żeby pokazać, że jesteśmy siłą, której nie można lekceważyć!

Zawieszenie strajku na czas matur?

Strajk nauczycieli trwa od 8 kwietnia. Związkowcy z ZNP i FZZ wciąż nie podpisali porozumienia z rządem ws. podwyżek dla pedagogów, istnieje więc obawa, że przedłużający się strajk spowoduje problemy z przeprowadzeniem matur.  

Istnieje możliwość zawieszenia strajku na czas matur. Obecnie są rozpatrywane trzy scenariusze – wszystkie będą rozpatrywane we wtorek na posiedzeniu Zarządu Głównego ZNP. Na pewno przed 23 kwietnia żadna decyzja w tej sprawie nie zapadnie.

– powiedział Sławomir Broniarz w programie „Rzecz o polityce”.

źródło: (PAP)

Co sądzisz o tym artykule?
68
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0