Gwiazdy

Magda Mołek: "Bycie mamą mnie odmłodziło, ale nie wierzę w  macierzyństwo glamour" 

Gwiazdy

Magda Mołek: "Bycie mamą mnie odmłodziło, ale nie wierzę w  macierzyństwo glamour" 

Magda Mołek jest mamą dwóch chłopców. Prowadząca Dzień Dobry TVN na drugie dziecko zdecydowała się po 40-tce. Kobiety, które zachodzą w ciążę w dojrzałym wieku często spotykają się z krytyką. Jaka jest odpowiedź Magdy? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

Dojrzałe macierzyństwo Magdy

Na początku czerwca ubiegłego roku Magda Mołek po raz drugi została mamą chłopca. Starszy syn dziennikarka ma już siedem lat. Choć Magda bardzo strzeże swoją prywatność, to dla nas zrobiła wyjątek i opowiedziała o swoim dojrzałym macierzyństwie. Magda urodziła drugie dziecko w wieku 42 lat. Mołek przyznała, że choć dziecko urodzone w późnym wieku wiele odbiera, to bardzo wiele daje, ponieważ przedłuża perspektywę młodości.

>>> Zobacz też: Co może dać dziecku dojrzała mama?

Prawda jest taka, będę miała 60 lat, kiedy mój syn będzie miał 18. Wyobrażam to sobie tak, że z tej okazji idziemy gdzieś na jakiś fantastyczny obiad i ja jestem w stanie dotrzymać im kroku. Dziecko w późnym wieku bardzo dużo odbiera, no bo już nie ma tych możliwości fizycznych, ale też szalenie dużo daje, bo przedłuża tę perspektywę młodości. Naprawdę, to mi nieprawdopodobnie dało dużo pewności, że ja sobie poradzę. Wróciłam do tego, co robiłam te 7 lat temu z zupełnie innym nastawieniem i to jest wspaniałe. Mniej rzeczy mnie drażni, denerwuje, więc odetchnęłam tak naprawdę.

"Nie wierzę w macierzyństwo glamour"

Magda dodała, że pomimo wielu uroków macierzyństwa, bycie mamą jest szalenie trudne. Mołek w rozmowie z Mateuszem Hładkim przyznała, że podobnie jak inne mamy, bywa zmęczona, ale się nie poddaje.

>>> Zobacz też: Blaski i cienie dojrzałego macierzyństwa.

Kompletnie nie wierzę, w tę wersję macierzyństwa glamour, że masz czas iść zrobić paznokcie, że codziennie masz czas zrobić trening. No mnie to nie wychodzi. Dziś jestem w luksusowej sytuacji. Mam pomalowane paznokcie, ktoś mnie uczesał i piękni ubrał. Jednak my kobiety mamy czasem szalenie pod górkę. Ja też tak mam. Czasem chce mi się płakać ze zmęczenia, jednak wstaję otrzepuję się i idę dalej. Bo siła jest kobietą!

-zdradziła Magda za kulisami sesji zdjęciowej.

>>> Zobacz też: Agata Passent. Dojrzałe macierzyństwo zmieniło jej życie?

>>>Macierzyństwo bez ściemy! Poród, połóg, największe obawy.<<<

>>>Marina o macierzyństwie: "To cudowny czas. Dziecko pięknie rozwija kobietę"<<<


Co sądzisz o tym artykule?
208
13
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
10
18.05.2019
Magdalena
Ja tez mojego drugiego syna urodziłam w wieku 41 lat i jestem bardzo szczęśliwa ! Bardzo mnie to odmłodziło i mam mnóstwo energi! Zreszta wszystkie kobiety w mojej rodzinie rodziły swoje drugie dzieci po czterdziestce i dzięki temu długo żyją ! Pozdrawiam Panią Magdę i dużo szczęścia życzę !
12.05.2019
rozalka
gdy się urodziłam ( lata 50-te), jako trzecie dziecko, moja Mama miała 43 lata, dopiero gdy dorosłam, doceniam wysiłek i codzienny trud Mamy, niestety zmarła gdy miałam 16 lat. Kobiety są dzielne i zaradne, mam duży szacunek dla kobiet
12.05.2019
ona_35
"Prawda jest taka, będę miała 60 lat, kiedy mój syn będzie miał 18. Wyobrażam to sobie tak, że z tej okazji idziemy gdzieś na jakiś fantastyczny obiad i ja jestem w stanie dotrzymać im kroku. " Taaaa, a kelner zapyta co podać babci a co wnuczkowi? Przepraszam ale wszystko ma swój czas...
10.05.2019
Ania
Ciepła kobieta z wielką klasą :) Na każdym etapie życia jej synowie będą dumni, że mają taką mamę.
10.05.2019
Magda
Pani Magdo, też jestem Magdą, mam dokładnie tyle lat co Pani i też dwójkę dzieci, w tym najmłodsze trzy miesiące młodsze od Pani. I też pracuje bardzo, bardzo dużo na mega wysokim stanowisku. Podpisuję się pod każdym słowem wypowiedzianym przez Panią. Nie ma wersji macierzyństwa glamour. Też muszę dobrze wyglądać i też nie mam czasu na "wybieganie", pazury, itp. I też rano wstaję i już jestem zmęczona, a wieczorem padam na twarz, a jeszcze muszę starszemu dziecku w lekcjach pomóc. :( Niestety nikt mnie nie ubierze i wymaluje. :( To nas różni. Ale co nas łączy to, że mamy siłę, nadludzką i czasami brak zrozumienia z otaczającego nas świata. Dziękuję za te słowa. Bo siła jest kobietą!
10.05.2019
Fadickaviki
O tak, właśnie, bycie mamą jest cholernie cieżko, dopiero wczoraj płakałam że moje 2 letnie dziecko nie chce jesc nic oprocz mleka. Że kiedy matka stoi 2 godziny przy kuchni i gotuje cos smacznego i wyjatkowego żeby tylko dziecko cos zjadlo, a tu nawet nie chce spróbować i powie Ci NIE odrazu jak spojrzy w talerz. Jak tu nie płakać.
09.05.2019
joanna2310
mądrze mówi :)
09.05.2019
klaudia_sekula
Uwielbiam Panią! Klasa, naturalność...
09.05.2019
bb
super kobieta.duzo siły życzymy
09.05.2019
Marzena
dziekuje pani Magdo za moc slow i szczerosc jaka od pani bije. Sila jest kobieta, tak, co nie znaczy, ze ze zmeczenia chce sie plakac a i nawet poplacze. swrdecznosci.
Rozwiń wszystkie komentarzy