Lampy wykonane z wydrążonego w środku kryształu soli to efektowne ozdoby wnętrz. Każda z nich ma unikatowy kształt i wygląd. Ich zdrowotne właściwości znane są od bardzo dawna. Dowiedz się, w jaki sposób oddziałują na nasz organizm.
Lampy solne uznawane są za naturalne jonizatory powietrza. Sól, z której są wytwarzane, wydobywana jest z głębokości około 600 m, a jej pochodzenie jest całkowicie naturalne. Lecznice właściwości lamp solnych pomagają ograniczyć ilość chorobotwórczych drobnoustrojów w otoczeniu, co przekłada się na poprawę naszego samopoczucia.
Zobacz także: Sól nie jest taka zła! Jak działają kosmetyki na jej bazie?
Uzdrawiające działanie soli
Poza tym, że stanowią niezwykle efektowny akcent dekoracyjny, lampy solne posiadają liczne właściwości lecznicze, które korzystnie wpływają na naszą koncentrację oraz zasypianie. Ze względu na mineralne bogactwo soli, zaleca się je osobom cierpiącym na infekcje dróg oddechowych lub różnego typu alergie. Ponad to, w naturalny sposób oczyszczają powietrze z kurzu, cząstek grzybów czy pleśni.
Zapalenie lampy solnej sprawia, że emituje ona więcej jonów ujemnych, które poprawiają jakość naszego samopoczucia. Dodatkowo, jej kojące światło działa odprężająco i pomaga zapanować nad stresem i nerwami.
Zdaniem Elizy Wielądek, specjalistki od lamp solnych, najlepiej ustawiać je w pobliżu urządzeń wytwarzających pole elektromagnetyczne, takich jak: monitory komputerowe, telewizory, odbiorniki radiowe, czy też kuchenki mikrofalowe i lodówki.
Kto powinien korzystać z lamp solnych?
Lampy solne zalecane są przede wszystkim alergikom oraz osobom, które często chorują, cierpią na infekcję dróg oddechowych i mają słabe nerwy.
Im większe jest pomieszczenie w którym przebywamy, tym większej lampy będziemy do niego potrzebować. Na powierzchni 18 m2 sprawdzi się bryła o wadze 7-9 kg, a na 15 m2 – 5-7 kg. W pomieszczeniach nie większych niż około 10 m2 wystarczy lampa 2-3 kilogramowa.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Zobacz też:
Lampa solna – wskazania, przeciwwskazania, właściwości lecznicze
Zaskakujące sposoby na walkę z alergią. Znasz wszystkie?
Glutaminian sodu i jego ciemna strona. Jeść czy unikać?
Autor: Agata Polak