Newsy

Książę Filip trafił do szpitala. Jak się czuje mąż Elżbiety II?

królowa Elżbieta II, książę Filip

cover video/x-news

Newsy

Książę Filip trafił do szpitala. Jak się czuje mąż Elżbiety II?

królowa Elżbieta II, książę Filip

cover video/x-news

Książę Filip jest w szpitalu. Trafił tam po tym, jak się źle poczuł - informuje Pałac Buckingham. W 2017 r. mąż Elżbiety II zrezygnował z pełnienia funkcji królewskich. Nieoficjalnie mówi się, że powodem tej decyzji były właśnie problemy zdrowotne 99-letniego obecnie monarchy. 

Książę Filip w szpitalu

Mąż królowej Elżbiety II, 99-letni książę Filip, został przyjęty do szpitala im. króla Edwarda VII w Londynie. Trafił tam we wtorek wieczorem po tym, jak zaczął źle się czuć. 

- Przyjęcie księcia (do szpitala) jest działaniem zapobiegawczym, podjętym zgodnie z radą lekarza Jego Królewskiej Wysokości, po tym, jak (książę) źle się poczuł. Oczekuje się, że pozostanie on w szpitalu przez kilka dni w celu obserwacji i odpoczynku - przekazał Pałac Buckingham w swoim oświadczeniu. 

Według brytyjskich mediów, przyjęcie monarchy do szpitala nie ma związku z koronawirusem. 

Książę Filip i królowa Elżbieta - szczepienia przeciw COVID-19

Na początku stycznia zarówno książę Filip, jak i 94-letnia Elżbieta II zostali zaszczepieni przeciw COVID-19. Nie informowano później, czy dostali już także drugą dawkę szczepionki.

Przypomnijmy, że królowa pozostaje na zamku w Windsorze, gdzie przebywa wraz z mężem od początku epidemii koronawirusa.

Książę Filip - problemy zdrowotne

W 2017 r. książę Filip wycofał się z pełnienia obowiązków i od tego czasu rzadko pokazuje się publicznie. W ostatnich latach monarcha coraz częściej cierpiał na różne dolegliwości. W 2011 r. był leczony z powodu zablokowanej tętnicy wieńcowej, a rok później - z powodu infekcji pęcherza moczowego, przez co był zmuszony do opuszczenia obchodów Diamentowego Jubileuszu królowej. 

W czerwcu 2013 r. przeszedł operację jamy brzusznej, a w 2014 r., w wieku 93 lat, zaczął używać aparatów słuchowych. Z kolei w czerwcu 2016 r. z powodu drobnej dolegliwości nie wziął udziału w obchodach setnej rocznicy bitwy jutlandzkiej. W grudniu 2019 r. spędził cztery doby w tym samym szpitalu, do którego trafił teraz, z powodu "istniejącej wcześniej dolegliwości", ale przed Wigilią został z niego wypisany.

W styczniu 2019 r. Filip spowodował drobną kolizję drogową, po której zrezygnował z dalszego samodzielnego prowadzenia samochodu. Nie odniósł wówczas obrażeń i nie został, nawet zapobiegawczo, zabrany do szpitala. 

Zobacz też:

Zobacz wideo: Muzeum figur woskowych Madame Tussauds w Londynie odłączyło postacie Harry’ego i Meghan od rodziny królewskiej.

x-news

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
76
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0