Gwiazdy

Krzysztof Zalewski, Igor Brejdygant - bracia, którzy się nie znali

Gwiazdy

Krzysztof Zalewski, Igor Brejdygant - bracia, którzy się nie znali

Krzysztof Zalewski - muzyk i Igor Brejdygant - scenarzysta, reżyser, pisarz. Rodzinna historia utalentowanych synów aktora Stanisława Brejdyganta jest niezwykła: mają wspólnego tatę, ale o tym, że są braćmi dowiedzieli się już jako dorośli ludzie. Czy udało im się nawiązać rodzinną więź?

Jak to jest, gdy jako dorosły człowiek dowiadujesz się, że masz brata?

Ja nie tylko dowiedziałem się, że mam brata, ale w dodatku ten brat jest idolem! Mam brata idola. To trochę ułatwia.

- mówił w studio Dzień Dobry TVN Igor Brejdygant, starszy brat Krzysztofa Zalewskiego.

Obaj przyznają, że oprócz rodzinnej więzi, której nie zaznali jako dzieci, mocno łączy ich sztuka, którą obaj uprawiają, choć koncentrują się na różnych dziedzinach. Nie wykluczają jednak twórczej współpracy w przyszłości.

Zobacz też: Krzysztof Zalewski - "Przyjdź w taką noc"

Kim jest Krzysztof Zalewski?

Krzysztof Zalewski, rocznik 1984, to polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Zadebiutował na scenie muzycznej jako 18-latek w 2002 roku, biorąc udział w popularnym wówczas talent show "Idol". Zalewski swoim talentem oraz rockowym wizerunkiem podbił serca widzów i jurorów, a w efekcie wygrał drugą edycję muzycznego show. Od tamtej pory rozwija karierę muzyczną. 

W 2004 roku nagrał debiutancką płytę „Pistolet”, jednak zaraz po jej wydaniu zniknął z pierwszego planu sceny muzycznej na 9 lat. W tym czasie szlifował swój warsztat i zdobywał doświadczenie współpracując m.in. z Katarzyną Nosowską, Brodką, oraz zespołami Hey i Muchy. W 2013 roku powrócił z autorską płytą „Zelig”, za którą zebrał bardzo dobre recenzje i zyskał liczne grono fanów. W 2016 roku zagrał główną rolę w filmie „Historia Roja” w reż. Jerzego Zalewskiego. W 2018 roku Krzysztof Zalewski wydał album "Zalewski śpiewa Niemena", a ostatnio kolejną falę popularności przyniosła mu współpraca z Dawidem Podsiadło i Kortezem - ich wspólny utwór "To takie miłe" stał się wielkim przebojem.

Kim jest Igor Brejdygant?

Bratem Krzysztofa Zalewskiego jest Igor Brejdygant. To urodzony w 1971 roku uznany scenarzysta, reżyser, fotograf i pisarz. Jest autorem scenariuszów między innymi do filmów "Prosta historia o morderstwie", "Palimpsest" oraz "Paradoks". Jego ostatnią książką jest zaś powieść kryminalna pod tytułem "Rysa".

Zobacz też: Monika Brodka powraca z nową płytą

Kim jest ojciec Krzysztofa Zalewskiego?

Ojcem Krzysztofa Zalewskiego jest Stanisław Brejdygant - aktor, reżyser, pisarz i dramaturg. Występował w Teatrze Narodowym w Warszawie, był aktorem Teatru Powszechnego w Warszawie, i Teatru Polskiego w Poznaniu. Pracował na etacie reżysera w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu i w Teatrze Nowym w Warszawie. Dużą popularność zyskał jako aktor dubbingujący tytułową postać w znakomitym brytyjskim serialu "Ja, Klaudiusz".

Zobacz też: Krzysztof Zalewski i piosenka do filmu "Kurier"

Co sądzisz o tym artykule?
11
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
6
17.02.2019
Fankatakietomile
Napisać byle napisać, zapominając, że prawdziwy fan wszystko wyłapie, a laik kupi wszystko. Żenada
17.02.2019
Titi
Piosenka nazywała się "Początek" a nie "Takie to mile "
17.02.2019
Izka
Autor tego artykułu powinien wiedzieć, że utwór Krzysztofa Zalewskiego,Dawida Podsiadło i Korteza z "Męskiego Grania" nosi tytul "Początek",a nie "To takie miłe"!
17.02.2019
Mucha
Piosenka Zalewskiego, Podsiadło i Korteza nosi tytuł "Początek" i zapomnieliście o płycie Zalewa "Złoto" - chyba najbardziej popularna i znacząca.
17.02.2019
Gosc
Gdzie video z wywiadu?
17.02.2019
Gosc
Dlaczego nie ma video z rozmowy?
Rozwiń wszystkie komentarzy