Sport i fitness

Joga na skołatane nerwy. Jak zacząć ćwiczyć?

Sport i fitness

Joga na skołatane nerwy. Jak zacząć ćwiczyć?

Joga jest bardzo wyjątkową formą aktywności. Kilka łatwych dla każdego odprężających ćwiczeń, które wyciszą skołatane nerwy pokazała nam instruktorka Agi Jensen. - Zapraszam w podróż w głąb siebie - powiedział nasz gość.

Joga zapewnia potrzebny naszemu ciału ruch. Jednocześnie dba o oddech, o którym zazwyczaj zapominamy, goniąc kolejne "dedlajny" i "asapy". 

Zobacz także: Jak wybrać technikę relaksacyjną najlepszą dla siebie?

Jak zacząć uprawiać jogę?

Zapraszam w podróż w głąb siebie. Na początek usiądźmy wygodnie, może to być siad skrzyżny 

- zachęcała Agi Jensen, która ćwiczy jogę od 15 lat, a od 13 lat jest instruktorką. 

Jak podkreślił nasz gość, nie ma jogi bez oddechu.  

Będziemy wdychać głęboko powietrze do przepony, później je wydychać bardzo powoli, wypowiadając dźwięk ha, wydech wydobywający się z krtani, wdech jest równy wydechowi

- tłumaczy Agi w Dzień Dobry TVN.

Agi Jensen zaprezentowała w naszym studiu 7-minutowe ćwiczenia, zawierające delikatny wysiłek fizyczny – asany, powitanie słońca i relaks na koniec.

Joga - kto może ćwiczyć?

Jogę może ćwiczyć każdy, bez względu na wiek czy rozmiar. Regularne praktyki pozwalają pozbyć się bólu, wzmacniają ciało.

Zalety jogi

Od innych aktywności fizycznych odróżnia ją to, że zwraca uwagę na oddech i przywiązuje do niego duże znaczenie. Kiedy połączymy oddech z ruchem ciała, osiągniemy stan koncentracji.  Poczujemy, że jesteśmy tu i teraz, przestaniemy rozmyślać o przeszłości i przyszłości. Wtedy jesteśmy spokojni i możemy się zrelaksować.

Jogę można teraz praktykować online. Plusy tego są takie, że jesteśmy sam na sam ze sobą, mamy mniej dystraktorów. 

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
78
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0