Jakie dziedziny usprawni sztuczna inteligencja?

Rozwój nowych technologii przyczynia się do coraz szybciej postępującej automatyzacji w codziennym życiu człowieka. Są dziedziny, w których sztuczna inteligencja znajdzie zastosowanie o wiele szybciej, niż w innych. To o nich opowiedział dziś gość studia Dzień Dobry TVN dr Maciej Kawecki.

Na przestrzeni lat popkultura wygenerowała całe spektrum scenariuszy bazujących na zagadnieniu sztucznej inteligencji, jednak nie ulega wątpliwości, że ta technologia już niedługo stanie się stałym elementem naszej codzienności.

Technologie przyszłości

Jak twierdzi nasz dzisiejszy gość, dr Maciej Kawecki, sztuczna inteligencja przyniesie za sobą nieograniczone możliwości, ale pod warunkiem, że będzie rozwijana w sposób racjonalny.

Mówi się, że w 2040 roku sztuczna inteligencja będzie w stanie osiągnąć poziom zaawansowania porównywalny do poziomu rozwoju profesora w określonej dziedzinie. To pokazuje, że sztuczna inteligencja jest ogromnym wyzwaniem z etycznego punktu widzenia, ale nie jest w stanie i wszystko wskazuje na to, że nie będzie w stanie, się uczyć – wyjaśnia Kawecki.

Estońska rewolucja cyfrowa

Estonia należy do jednych z najbardziej zaawansowanych technicznie krajów. Państwo to już dziś przoduje w stopniu wykorzystania sztucznej inteligencji, między innymi w sektorze bankowym, systemie państwowej pomocy osobom bezrobotnym, a wkrótce i systemie sądownictwa. Estończycy przygotowują się do wprowadzenia tego typu technologii przy rozwiązywaniu spraw z dziedziny prawa cywilnego, w pierwszej instancji.

Malarstwo nowej generacji

Niedawno kupiono na aukcji pierwszy obraz namalowany przez sztuczną inteligencję. Na podstawie stworzonego przez amerykańskich naukowców systemu, w którym zawarto 15 tysięcy portretów i autoportretów powstałych między XVI a XX wiekiem, wygenerowano obraz, który sprzedano za cenę niemal pół miliona dolarów.

Zobacz też:

Dzień dobry, jestem Chatbot. Co słychać?

Jak ochronić dane w telefonie przed cyberprzestępcami?

Jak wygląda praca programisty gier i na czym polega tworzenie gier?

Autor: Gaba Kopyto

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana