Aranżacje wnętrz

Jak urządzić wygodny przedpokój?

Aranżacje wnętrz

Jak urządzić wygodny przedpokój?

Przedpokój to wizytówka naszego mieszkania. Niestety urządzając wnętrze, często o nim zapominamy. Zwykle jest to nieduże, wąskie i ciemne pomieszczenie. Jak zaaranżować przedpokój, by był praktyczny, a zarazem efektowny? W studiu Dzień Dobry TVN swoimi poradami podzieliła się z nami Ewa Mierzejewska, ekspertka od urządzania wnętrz.

Przedpokój jest pomieszczeniem przez właścicieli niedocenianym, a przecież to tam witamy się z gośćmi. Przedpokój robi więc pierwsze wrażenie. Pomieszczenie nie musi być przestylizowane, wystarczy aby było estetyczne. Ewa Mierzejewska zdradziła, że projektując przedpokój warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

Ściany łatwe w utrzymaniu

Przede wszystkim ściany w przedpokoju powinny być pomalowane farbą odporną na zabrudzenia Oryginalnym rozwiązaniem są tapety obiektowe, które są łatwiejsze w utrzymaniu niż tradycyjna farba. Jeżeli przedpokój jest mały, pomaluj przedpokój na biało, w ten sposób optycznie powiększysz wnętrze. Przedpokój powinien być również dobrze oświetlony.

Buty i kurtki muszą by schowane

Ekspertka zaznaczyła, że wszelkie elementy garderoby muszą być w przedpokoju pochowane. Zyskamy zarówno na estetyce wnętrza, jak i wolnej przestrzeni. Buty domowników nie powinny znajdywać się na głównym widoku. Stare i brudne trampki nie zrobią na gościach dobrego wrażenia. Lepszym rozwiązaniem będzie schowanie ich do wąskiej, przeznaczonej na obuwie szafki. Kurtki oraz inne okrycia wierzchnie również powinny być schowane do szafy.

W przedpokoju warto również postawić efektowny wieszak lub stojak, do którego schowamy np. parasol lub odwiesimy mokre palto. Modnym w tym sezonie stojakiem jest tradycyjna drabina. Meblem, którego nie powinno zabraknąć w wygodnym przedpokoju jest konsola, najlepiej z szufladkami, do której schowamy wszelkie drobiazgi jak np. klucze, chusteczki, pasta do butów, łyżkę do butów. Do przedpokoju warto również wstawić coś do siedzenia, elegancka ławeczka lub stołek. Ważne, by było to siedzisko wąskie, tuż przy ścianie. Ciekawym rozwiązaniem będzie stołek składany i przytwierdzany do ściany.

Zmieniaj regularnie wycieraczkę

Na podłogę kładziemy coś, co jest łatwe w utrzymaniu. Ewa Mierzejewska nie zachęca, by kłaść w przedpokoju czarną podłogę, ponieważ paradoksalnie jest gorsza w utrzymaniu niż biała. Łatwa w utrzymaniu będzie podłoga ze spieków kwarcowych. Tańszym rozwiązaniem będzie winyl. Wykładzinę winylową szybko się układa, łatwo się myje, co więcej jest to materiał, który wygłusza. Warto regularnie zmieniać też wycieraczki. Stara, wytarta lub porwana wycieraczka jest w złym guście.

Zobacz też:

Kup dom za 1 euro!

Jak wykonać własnoręczne dodatki do mieszkania?

Szafa przesuwana, mebel idealny do przedpokoju.

Jak zaaranżować małe mieszkanie?

Co sądzisz o tym artykule?
74
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0