Sport i fitness

Jak przygotować rower do sezonu? Porady Mai Włoszczowskiej

Sport i fitness

Jak przygotować rower do sezonu? Porady Mai Włoszczowskiej

Przy takiej pogodzie sezon rowerowy uważamy za otwarty. Na rogu Hożej i Marszałkowskiej Maja Włoszczowska podpowiedziała, jak przygotować rower do sezonu. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Maja przyjechała do nas prosto z prestiżowych zawodów w RPA. W wyścigu Maja jechała razem ze swoją partnerką. W ciągu ośmiu dni dziewczyny przejechały ponad 630 km. Dziewczyny dojechały na metę jako trzeci zespół.

Maja nie ukrywa, że były to najtrudniejsze zawody w jej karierze.

To był Tour de France albo Paryż-Dakar, tyle że na rowerach górskich.

- przyznała Maja Włoszczowska.

>>> Zobacz też: Spodenki rowerowe z żelową wkładką – must have każdego rowerzysty.

Z Mają porozmawialiśmy o tym, jak przygotować sezon do wiosny. Włoszczowska zaznaczyła, że nawet jeżeli nie korzystaliśmy z roweru zimą, wiosną trzeba go przeserwisować.

>>> Zobacz też:Jak dobrać odpowiednią kurtkę na rower? Na co zwrócić uwagę?

  • Rower trzeba przede wszystkim umyć, ale nie tylko ramę, ale cały napęd roweru. To on odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie roweru.
  • Sprawdźmy hamulce. Klocki hamulcowe w rowerze to rzecz, która w rowerze zużywa się najszybciej. Po każdym sezonie trzeba je wymieniać.
  • W następnej kolejności należy sprawdzić ciśnienie w oponach. Zbyt małe ciśnienie może doprowadzić do ich przebicia, uszkodzenia opony, a co za tym idzie do kolizji.
  •  Każdy rowerzysta przed rozpoczęciem kolejnego sezonu powinien nasmarować łańcuch smarem. Warto to zrobić na zakończenie sezonu, ponieważ jeżeli zostawimy rower na zimę z przetartym łańcuchem, wiosną będzie już on pokryty korozją.
  • Istotnym elementem jest również stan łożysk. Objawem ich złego funkcjonowania są ciężko kręcące się koła. Maja proponuje, by w takiej sytuacji udać się do punktu serwisującego rowery. Łożyska piast mogą wymagać nasmarowanie, a czasami nawet i wymiany.
  •  Kask. Zdaniem Mai Włoszczowskiej kask to zdecydowanie must have każdego rowerzysty. Nawet jeżeli jeździmy amatorsko, po ścieżkach rowerowych, w kasku będzie nam zawsze bezpieczniej.

>>> Zobacz też<<<

Nogawki rowerowe – ważny dodatek.

Jak zacząć ćwiczyć, jeśli nigdy nie trenowałeś lub miałeś długą przerwę?

Co sądzisz o tym artykule?
1
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0