Korektor pod oczy i korektor na niedoskonałości. Marta Gąska radzi, jaki wybrać i jak nakładać

Jak nakładać korektor pod oczy? Wystarczy zarwana noc, stres lub pobudka pół godziny wcześniej, aby zauważyć na twarzy zmęczenie. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem okazuje się korektor pod oczy, który zawsze warto mieć w kosmetyczce. Dzięki niemu cienie będą zamaskowane, a twarz pięknie rozświetlona. Jak zatem prawidłowo nakładać korektor? Jaki korektor wybrać? W płynie, w kremie, w sztyfcie? A na jaki korektor zdecydować się, jeśli chcemy ukryć niedoskonałości? Na te pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedziała makijażystka Marta Gąska.
  • Jak nakładać korektor pod oczy?
    • Oryginalne zastosowania korektora pod oczy
      • Jak wybrać odpowiedni korektor pod oczy?
        • Jaki korektor na niedoskonałości wybrać?
          • Jaki wybrać kolor korektora?

            Więcej: 

            Makijaż ślubny. Mocny i glamour czy delikatny w stylu boho? Marta Gąska radzi

            Nakładanie korektora pod oczy nie zawsze jest proste i intuicyjne i – jak się okazuje – wiele pań ma z tym spory problem. O czym zatem należy pamiętać przy jego aplikacji? Jak nakładać korektor pod oczy, aby uzyskać efekt świetlistego spojrzenia? O tym się dowiesz w niniejszym artykule.

            Jak nakładać korektor pod oczy?

            Istnieje kilka zasad, o których należy pamiętać przy aplikacji korektora. Przede wszystkim nie należy nakładać go jedynie na obszar, który chce się zatuszować. Dlaczego? Ponieważ w wyraźny sposób może odcinać się on od reszty makijażu. Dlatego dużo lepiej jest aplikować korektor na obszar w kształcie trójkąta, przy czym dolny róg powinien znajdować się sporo poniżej podkówek pod oczami. Zdaniem niektórych makijażystek, punkt ten można umiejscowić nawet na wysokości nosa, a najlepiej przynajmniej 1 cm pod widocznymi cieniami.

            Zobacz także: 

            Następnie, po aplikacji korektora, należy go dobrze wklepać na całej powierzchni wyznaczonego trójkątnego pola, aby w naturalny sposób połączył się on z innymi kosmetykami. Dzięki temu trikowi korektor nie będzie odznaczał się od reszty makijażu. Można delikatnie wklepywać go opuszkami palców, można też do tego wykorzystać zaokrągloną gąbeczkę lub specjalny pędzelek. Nie wolno jednak przy całej czynności trzeć skóry, ponieważ nie osiągnie się w ten sposób pożądanego efektu. Szczególnie warto zwrócić uwagę na linię pomiędzy korektorem a podkładem i odpowiednio dobrze ją rozetrzeć.

            Jak nakładać korektor pod oczy, aby twarz wyglądała na bardziej wypoczętą? Wystarczy nałożyć go na obszarze wewnętrznego kącika oka, który często odznacza się w wyniku przebijających naczyń krwionośnych. U niektórych pań zaczerwieniony jest również zewnętrzny kącik, dlatego i na niego powinny zwrócić one uwagę i zaaplikować w tym miejscu niewielką ilość korektora. Dzięki temu trikowi można uzyskać efekt świetlistego, podkreślonego spojrzenia.

            Zastanawiasz się, jak nakładać korektor w sztyfcie pod oczy? Prawda jest taka, że sztyfty dużo lepiej sprawdzają się w przypadku pojedynczych pryszczy, krostek, pajączków. Wynika to z tego, że łatwo jest nałożyć zbyt dużą ilość takiego kosmetyku, a jego nadmiar zbiera się w zmarszczkach mimicznych. W wyniku tego linie mogą zostać wyeksponowane, a nie ukryte.

            Jak nakładać korektor rozświetlający pod oczy, aby dobrze się zgrywał z kolorem podkładu? Zasada jest taka, że różnica pomiędzy odcieniami nie powinna być duża, a najlepiej, jeśli odcień jest ten sam. Można zdecydować się również na korektor odrobinę jaśniejszy od koloru podkładu.

            Istotne jest również to, aby korektor aplikować dopiero po nałożeniu podkładu – dzięki temu kosmetyk się nie zetrze i mniej go trzeba będzie nałożyć (wyjątkiem są tu korektory kolorowe). Przed aplikacją kosmetyków kolorowych pamiętaj również o dokładnym oczyszczeniu twarzy i oczu oraz o nałożeniu kremu. Należy zaznaczyć, że krem pod oczy nie powinien być tłusty, dobrze jest również, gdy szybko się wchłania. Na koniec warto przykryć całość pudrem.

            Oryginalne zastosowania korektora pod oczy

            Należy pamiętać, że korektor może stanowić czasem zamiennik bazy pod cienie do powiek. Wiele pań już się przekonało, że te nałożone bezpośrednio na gołą skórę, potrafią nieestetycznie kruszyć się po kilku godzinach. Aby tego uniknąć, można nałożyć korektor – wystarczy delikatnie wklepać go na te obszary, na które zamierzasz nałożyć cienie.

            Korektor rozświetlający może również przydać się, gdy chce się uzyskać perfekcyjny kształt brwi. Wystarczy, po obrysowaniu ich cieniem lub kredką, zaznaczyć obszar pod nimi, delikatnie wklepując kosmetyk.

            Jak wybrać odpowiedni korektor pod oczy?

            W szerokiej gamie produktów dostępnych w drogeriach łatwo się jest pogubić. Sprawdź, jaki korektor jest najlepszy do aplikacji pod oczy.

            1) Korektory w tubce – bardzo dobrze sprawdzają się do maskowania cieni. W prosty sposób się rozprowadzają, są miękkie.

            2) Korektory w pędzelku – są płynne, dzięki pigmentom ukrywają oznaki zmęczenia.

            3) Kolorowe korektory – najlepiej w postaci koła barw, każdy odcień idealnie sprawdzi się w innej sytuacji:

            a) jeśli cienie mają fioletowy kolor – wybierz kolor żółty, który zneutralizuje fiolet,

            b) jeśli cienie są oliwkowe lub szarobrązowe – wybierz odcień różowy,

            c) jeśli cienie są sine, błękitne – użyj korektora pomarańczowego,

            d) jeśli pod oczami widoczne są zaczerwienienia – wybierz korektor zielony.

            Pamiętaj, aby kolorowe korektory pod oczy nakładać zawsze przed aplikacją podkładu. Dodatkowo na korektor możesz nałożyć rozświetlacz, dzięki czemu uzyskasz efekt rozświetlonego spojrzenia.

            Jaki korektor na niedoskonałości wybrać?

            Jeśli zależy nam na kryciu niedoskonałości, to wybieramy cięższy korektor. Bo ten ukryje to co trzeba. Są różne: płynne, w sztyfcie, kremie, fluidowe. Czym się różnią? Stopniem krycia. Im bardziej kryjący tym cięższy. Zawsze wybierajmy najlżejszy z tych, który poradzi sobie z naszym niedoskonałościami. 

            Jaki wybrać kolor korektora?

            Pod oczy – zawsze o około dwa tony jaśniejszy od podkładu.

            Na niedoskonałości – idealnie, gdy podkład jest w dokładnie takim kolorze jak korektor. Jeśli nie uda się dbać takich samych odcieni wtedy wybierzmy jaśniejszy korektor i jego aplikujmy najpierw przykrywając później podkładem.

            Zobacz film: Korektor - jaki dobrać? Źródło: Dzień Dobry TVN

            Więcej:

            Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

            podziel się:

            Pozostałe wiadomości