Materiał promocyjny

Jak jakość powietrza wpływa na twoje samopoczucie?

Projekt bez tytułu (38).jpg (3)
Projekt bez tytułu (38).jpg (3)
Jakość powietrza, którym oddychamy ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Były prowadzone na ten temat badania – naukowcy jednoznacznie przyznają, że zanieczyszczenia i zła jakość powietrza przekłada się negatywnie nie tylko na nasze zdrowie, ale także na stan psychiczny.

Naukowe dowody

Przytoczymy tutaj badania prowadzone pod kierunkiem Victorii Sass z University of Washington, w których naukowcy sprawdzali, czy podwyższony poziom zanieczyszczeń powietrza pyłami PM 2.5 można powiązać z gorszym samopoczuciem psychicznym.

Badanie prowadzono w latach 1999-2011, na grupie ponad 6 tysięcy respondentów. Każdą osobę proszono o wypełnienie ankiety, mniej więcej co dwa lata. W ankietach zawarto pytania o stan psychiczny – uczucie smutku, beznadziei, stany depresyjne. Dane porównano ze stanem powietrza, którego zapis prowadziła rządowa Agencja Ochrony Środowiska (USA).

Wynik badania potwierdził, że poziom dyskomfortu psychicznego wzrastał wraz z zanieczyszczeniem powietrza. Naukowcy wysnuli wniosek, że w miejscach, gdzie zanieczyszczenie wynosiło co najmniej 21 mikrogramów na metr sześcienny, poziom dyskomfortu był 17 proc. wyższy niż u osób żyjących w miejscach z zanieczyszczeniem 5 mikrogramów na metr sześcienny.

Jakość powietrza a samopoczucie

Zanieczyszczenia powietrza wpływają negatywnie nie tylko fizycznie na nasze zdrowie. Z badań prowadzonych przez naukowców wynika jasno, że przekładają się także na nasze samopoczucie psychiczne. Czy można sobie pomóc? Tak, można. Wystarczy mieć czyste powietrze w domu – w czasie pandemii właśnie tu spędzamy najwięcej czasu. Możemy zapewnić sobie idealne warunki i tym samym poprawić swoje samopoczucie i zdrowie!

Jakość powietrza a oczyszczacz

Oczywiście jakość powietrza w naszym domu poprawić może oczyszczacz powietrza. Jednak żeby posłużył nam długo i właściwie spełniał swoje zadanie musi być to dobry oczyszczacz powietrza. Powinna go wyróżniać cicha praca, sterowanie za pomocą aplikacji, odpowiednie czujniki monitorujące stan powietrza, a także możliwość dopasowania oczyszczacza do naszych potrzeb, np. poprzez stosowanie odpowiednich filtrów. Wybierając oczyszczacz powietrza trzeba koniecznie zwrócić uwagę na CADR – to bardzo ważny parametr, który powinien być wysoki! W praktyce CADR oznacza ilość czystego powietrza dostarczanego przez oczyszczacz. W modelach oczyszczaczy Electrolux Pure A9 CADR jest bardzo wysoki i wynosi aż 618 m3/h. W praktyce oznacza to, że w mniej niż 5 minut będziemy mieć czyste powietrze w pomieszczeniu o powierzchni 20 m2.

Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 jest wyposażony w system wielostopniowej filtracji, a wydajność CADR jest wysoka i w zależności od modelu wynosi nawet 618 m3/h. W procesie filtracji pochłania zanieczyszczenia, kurz, pyłki PM 2.5 i PM10 oraz nieprzyjemne zapachy. I tutaj należy zwrócić uwagę na bardzo ważny element – a mianowicie wspomniane już dopasowanie filtra do potrzeb.

Mamy do wyboru:

  • filtr uniwersalny,
  • filtr antysmogowy,
  • filtr antyalergiczny,
  • filtr antyzapachowy (docenią go zwłaszcza właściciele zwierząt),
  • filtry antybakteryjny i antywirusowy.

Zastosowany w oczyszczaczu powietrza Pure A9 system AirSurround wywołując spiralny ruch powietrza dociera do wszystkich miejsc w pomieszczeniu, nawet tych trudno dostępnych, zapewniając skuteczne oczyszczanie. Oczyszczacz został także wyposażony w system PureSense, który cały czas pilnuje jakości powietrza w mieszkaniu. Dodatkowym atutem oczyszczacza jest fenomenalny nowoczesny design, z widocznym i dobrze dostępnym panelem sterowania, sprytnie zamontowanym na górze oczyszczacza.

Oczywiście oczyszczacze Pure A9 są sterowane za pomocą aplikacji i otrzymały rekomendację Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP oraz certyfikat Fundacji Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF).

Autor: Adrianna Kowalczyk

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości