Włosy

Oddał włosy Fundacji Rak'n'Roll

Włosy

Oddał włosy Fundacji Rak'n'Roll

Kolejnym uczestnikiem cyklu „Pogotowie fryzjerskie” jest Jacek Grabowski. Pan Jacek zgłosił się do naszego programu, ponieważ chciałby ściąć swoje długie włosy, które zapuszczał od pięciu lat i oddać je na perukę do Fundacji Rak'n'Roll.

Laureat Pozytywki Dzień Dobry TVN

Dzisiejszy bohater jest człowiekiem o wielkim sercu. Jacek Grabowski jest laureatem Pozytywki Dzień Dobry TVN. Przypomnijmy, że jest to wyróżnienie dla tych, którzy swoją energią, pasją, optymizmem i sercem dzielą się z innymi, wspierając, pomagając i wywołując.

Pan Jacek pokazał co może zrobić miłość człowieka do człowieka. W ten sposób podbił serca naszych widzów. Wszystko dzięki małemu Łukaszowi, którego Pan Jacek zdecydował się samotnie wychować i zostać jednoosobową rodziną zastępczą.

Jacek Grabowski pochodzi z niewielkiego Sośna w woj. Kujawsko-Pomorskim. Wspólnie z rodzicami prowadzi gospodarstwo. Z wykształcenia jest pedagogiem oraz cukiernikiem. Dwuletniego Łukasza poznał w Domu Dziecka, gdzie pracował jako opiekun.

Gdy się poznaliśmy, Łukasz mówił tylko „mama”. Tą mamą byłem ja. Gdy szliśmy ulicą i on się do mnie tak zwracał, wszyscy patrzyli na mnie jak na kosmitę.

Dziecko przywiązało się do niego tak bardzo, że postanowił je wychować. Mężczyzna napisał wniosek o uczynienie go rodziną zastępczą dla chłopca. Sąd przychylił się do pisma biorąc pod uwagę silną więź między opiekunem, a małym chłopcem. W 2013 roku Łukasz zamieszkał z nowym tatą. Oboje bardzo się kochają i nie wyobrażają sobie życia bez siebie.

Gdyby okazało się, że ktoś miałby mi go teraz zabrać, mnie nie ma. Bez niego nie istnieje. Nie wyobrażam sobie, by miałoby go z nami zabraknąć. Łukasz jest dla mnie, a ja dla niego. Był, jest i będzie członkiem naszej rodziny.

Metamorfoza

Fryzjerskiej metamorfozy Jacka Grabowskiego dokonała Dobrawa Piękos-Szymańska. Włosy na perukę muszą mieć przynajmniej 25 cm. By oddać włosy trzeba je dokładnie umyć i ściąć według specjalnie przygotowanej przez Fudację Rak'n'Roll procedury. Umyte i wysuszone włosy należy podzielić na kila pasm, a następnie zapleść w warkocze, po czym związać gumką recepturką dla bezpieczeństwa w kilku miejscach. Warkocze trzeba uciąć mniej więcej 2 cm powyżej utrzymującej ich gumki, nie należy ich wyrównywać. W następnej kolejności trzeba oznaczyć nasadę włosa. Ścięte i dokładnie wysuszone warkocze należy zawinąć np. w papier. Wraz z wypełnionym oświadczeniem dawca włosów może przesłać je Fudacji Rak'n'Roll. Zobaczcie efekt metamorfozy Pana Jacka.

 

Co sądzisz o tym artykule?
29
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
7
16.07.2019
Kama
Zaproście Jacka z synkiem do programu. Jestem ciekawa co tam u nich się zmieniło.
27.05.2019
Maria
Brawo Panie Jacku. wielki człowiek z Ciebie. Szkoda, że nie promuje sie w mediach, tak wszestronnych, bezinteresownych osób . Pan Jacek jak widze, to człowiek, który dla innych potrafi poświęcić sie bez reszty. Brawo Panie Jacku! 30 maja jest dzień rodzin zastepczych , 23 czerwca dzień ojca może by zaprosić do programu pana Jacka. Widziałam ostanio jego internetowy program kulinarny na dzień matki. Super program. Może juz czas zaprosić Jacka do śniadaniowej kuchni/? pozdrawiam Maria
08.02.2019
kaja
Masz rację Małgosiu , super facet z Jacka :-)
05.02.2019
Kola
W tekscie pod filmikiem jest poprawiony opis .
02.02.2019
Ala
@kama dokładnie o tym samym pomyślałam. W regulaminie jest informacja że włosy mają być suche.
16.01.2019
Kama
Dlaczego Pani fryzjerka na filmiku plecie warkocze na mokrych włosach i jeszcze zachęca do robienia tego w ten sposób? W regulaminie Rak'n'roll jest wyraźnie napisane aby wysuszyć dokładnie włosy ponieważ mogą one zgnić w czasie podróży.
15.01.2019
Małgosia
Świetny jest ten człowiek !
Rozwiń wszystkie komentarzy