Styl Życia

Edward Brooke-Hitching. Człowiek, który zna tajemnice map i atlasów świata

Styl Życia

Edward Brooke-Hitching. Człowiek, który zna tajemnice map i atlasów świata

Edward Brooke-Hitching jest synem antykwariusza, autorem książek, a także nieuleczalnym mapofilem. Mieszka w Londynie wśród stert zakurzonych starych map i książek. W Polsce właśnie ukazała się jego nowa książka - "Atlas nieba". W jego domu odwiedziła go reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

Edward Brooke Hitching to znany brytyjski kolekcjoner map i scenarzysta popularnego programu BBC - QI. Należy do Królewskiego Stowarzyszenia Geograficznego. Jest również autorem takich książek, jak: "Atlas lądów niebyłych", "Złoty atlas", a także "Fox Tossing, Octopus Wrestling and Other Forgotten Sports". Do tej pory największy sukces odniosły dwie pierwsze pozycje.

>>> Zobacz także:

Teksty napisane przez Hitchinga ukazują się również w takich poczytnych tytułach, jak: "Guardian", "Times", "Wall Street Journal", "Literary Review", "Spectator", "Economist" i "Washington Post".

Jego wiedza i miłość do map sprawiają, że jest z chęcią zapraszany do popularnych brytyjskich programów i audycji. Gościł między innymi w "Start the Week" z Andrew Marrem, "Radio 2 Arts Show" z Jonathanem Rossem i "Radio 4’s The Museum of Curiosity".

Mimo wszechobecnej dzisiaj technologii, Hitching uważa, że w naszym życiu nadal jest miejsce na papierowe mapy. Przyznaje jednak, że zdarza mu się korzystać z GPS-a.

"Atlas nieba" - o czym jest książka?

Po ogromnym światowym sukcesie dwóch książek Edwarda Brooke'a Hitchinga - "Atlasu lądów niebyłych" i "Złotego atlasu" przyszedł czas na"Atlas nieba". W niej autor odkrywa przed czytelnikami tajemnice wszechświata, eksponując najwspanialsze dzieła niebieskiej kartografii, a także średniowieczne manuskrypty, arcydzieła malarstwa, starożytne spisy gwiazd, przyrządy astronomiczne i inne frapujące kurioza.

Co sądzisz o tym artykule?
72
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0