Hobby

„Dumny z bycia psem”- policjanci rapują o swojej pracy

Hobby

„Dumny z bycia psem”- policjanci rapują o swojej pracy

12. listopada swoją premierę w Internecie miał utwór „Dumny z bycia psem”. W ciągu zaledwie tygodnia, teledysk naliczył ponad 600 tysięcy wyświetleń. Projekt ma na celu budowanie pozytywnego wizerunku Policji oraz wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gościli aspirant sztabowy Piotr Chwastowski i sierżant sztabowy Szymon Głuszek.

Tworzony przez policjantów kanał „Psy dają głos” może pochwalić się 8 tysiącami subskrypcji na You Tube. Opublikowany na nim utwór „Dumny z bycia psem” stanowi efekt współpracy czterech funkcjonariuszy: Piotra Chwastowskiego – „811811”, Wojciecha Szerejko – „Szarego” , Sierżanta Bagiety – znanego jako największy policyjny youtuber oraz Szymona Głuszka. Ich projekt jest całkowicie niezależny, powstaje w czasie wolnym od służby i oparty jest na autentycznych wydarzeniach z życia policjantów. Zyski z realizacji teledysków w całości zasilą Fundację Wdów i Sierot po poległych policjantach.

„Mamy w sercu policję i muzykę”

Projekt powstał z pasji do rapu, służby i chęci niesienia pomocy charytatywnej. Jak zaznaczają rapujący policjanci, ich twórczość ma służyć budowaniu pozytywnego wizerunku funkcjonariuszy dbających o nasze bezpieczeństwo.

„Chcemy pokazywać, że policja jest bardzo profesjonalną instytucją, przygotowaną do tego, do czego została powołana, działającą zgodnie z prawem i działającą zawsze w dobrej wierze; jednocześnie jest pełna ludzi, którzy mają swoją pasje, którzy potrafią cieszyć się tym, co robią– wyjaśnił aspirant sztabowy Piotr Chwastowski.

Policjanci policjantom

Utwór spotkał się z pozytywnym odbiorem zarówno publiczności, jak i środowisk policyjnych. Swoją aprobatę wyraził szef policyjnych związkowców Rafał Jankowski, a także Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk. 

Zobacz też:

Francja. "Żółte kamizelki" protestują w całym kraju. Brutalne zajścia w Paryżu

USA. Strzelanina w Santa Clarita w Kalifornii. Są zabici i ranni

Płock. CBŚP odkryło materiały wybuchowe. Ewakuacja bloku, szkoły i przedszkola

Co sądzisz o tym artykule?
26
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
3
20.11.2019
AnA
Do GALL myślę , że zależy pod punktu widzenia. Ja nie wiedzę nic obraźliwego w słowie "PIES", bo dla mnie pies to przyjaciel, który zawsze stoi w mojej obronie i na którego zawsze mogę liczyć i bez którego nie mogę żyć. Żeby nie policja nie dało by się funkcjonować i spokojnie chodzić po ulicach, czy ktoś o tym pomyślał?
19.11.2019
gall
Jakim psem?!!!! W patrolu pełniąc służbę jak by ktoś powiedział jest to znieważenie Policjanta podczas pełnienia służby, nazywanie samego siebie psem jest przyzwolenie na takie słownictwo wobec Policji!!!. To jakiś paradoks poza twórczością jakim chcą się wykazać Ci Policjanci, domniemywam, że ze stanowisk siedzących. Jest to nie dopuszczalne zachowanie się Policjanta, który i tak ma już nadszarpniętą opinię wśród obywateli. W obecnych czasach przypomina mi się anegdota z lat 20 ubiegłego wieku jak utworzona dopiero co służba Policja tylko umiała przeprowadzać staruszki przez ulice, nie miała wyszkolonych służb o kryminalnych, bo jak? 100lat zaborów, czas ucieka ale ta służba nic się nie zmieniła. Jedyne co to się nazywa Policja i hasła "czy się stoi czy się leży 4tyś. się należy" z czasów Milicji, która chyba była najlepiej wyszkolona i lepszą kadrę kierowniczą.
18.11.2019
Ty no kocham pieski
Śmieszna ta policja 😂