Moda i Uroda

Codzienny, ekskluzywny, sportowy. Jak dobrać zegarek do okazji?

Fot. Apart

Moda i Uroda

Codzienny, ekskluzywny, sportowy. Jak dobrać zegarek do okazji?

Fot. Apart

Zegarek już od dawna nie jest tylko i wyłącznie urządzeniem wskazującym upływ czasu. Stał się nieodłącznym elementem wizerunku. Zegarek odzwierciedla gust i styl życia jego właściciela, dlatego warto zadbać o to, by był spójny z innymi elementami naszego wizerunku oraz by dobrać odpowiedni zegarek do okazji.

Zegarek sportowy

Zegarek sportowy to podstawowe wyposażenie każdego, kto regularnie uprawia sport i za cel stawia sobie poprawianie i monitorowanie swoich dotychczasowych rezultatów. Zegarek sportowy to m.in. nieodłączny element każdego biegacza. Odpowiednio dobrany to „cichy trener”, który daje pogląd na to, jak wyglądał nasz trening. Zegarek sportowy łączy w sobie wiele urządzeń, dzięki temu jest swoistym centrum dowodzenia każdego miłośnika ruchu. W zależności od parametrów, może pełnić funkcję:

  • stopera
  • krokomierza
  • pulsometru,
  • urządzenia do pomiaru prędkości, odległości i GPS.

Decyzja o tym, jaki zegarek sportowy kupić, nie zawsze należy do najłatwiejszych. Na rynku znajduje się mnóstwo modeli różniących się wyglądem, jakością wykonania, ceną i funkcjonalnością. Wybierając zegarek sportowy przede wszystkim należy zastanowić się do czego będzie nam potrzebny. Bowiem w tego typu zegarkach funkcjonalność wydaje się istotniejsza od wyglądu. Istnieją bowiem zegarki zaprojektowane z myślą o miłośnikach spacerów biegaczach, pływakach i tych, którzy pasjonują się chodzeniem po górach.

Zegarek codzienny

Zegarki codzienne to te najbardziej uniwersalne, będące kompromisem pomiędzy zegarkami klasycznymi, a sportowymi. Zazwyczaj są większe i grubsze od zegarków garniturowych, mają również więcej elementów. Tego typu zegarki najlepiej sprawdzają się w stylizacjach półeleganckich i casualowych. Niezależnie od tego gdzie pracujemy, kim jesteśmy i jak lubimy się ubierać, to każdy z nas powinien posiadać jeden uniwersalny, który będzie wyglądał bardzo dobrze do praktycznie każdej stylizacji. Codzienny zegarek z powodzeniem noszony może być do garnituru, sukienki jak i bluzy. Taki codzienny zegarek jest niezwykle uniwersalny, więc nie dziwi, iż jest rodzajem po który najczęściej sięgają mężczyźni. Ważne przy wyborze zegarka codziennego jest, aby posiadał:

  • kopertę wykonaną ze stali nierdzewnej
  • mineralne szkło
  • nie są zapinane za pomocą sprzączki
  • są wodoszczelne

Zegarek ekskluzywny

Ekskluzywne zegarki to unikalne wykończenie każdej kreacji i stylizacji. Dlatego na ważne okoliczności stanowią nieodłączny dodatek do drogich perfum, a prawdziwa dama lub dżentelmen nie wyobrażają sobie nie mieć w garderobie chociażby jednego modelu. Zegarek na wyjątkowe, wymagające elegancji okazje, powinien być możliwie najbardziej klasyczny oraz minimalistyczny. Próżno szukać w nim fluorescencyjnych dodatków, wielkich wyświetlaczy oraz miliona funkcji. Ekskluzywny zegarek nie powinien być zbyt duży, nie powinien rzucać się w oczy, a o jego ekskluzywności świadczy prostota i minimalizm.

Fot. Apart

Niezależnie od tego jaki zegarek wybierzesz warto zainwestować w porządny zegarek marki o długoletniej tradycji. Pamiętajmy przecież, że taki zegarek będziemy mogli przekazać kiedyś członkowi rodziny, by pozostał w niej jak najdłużej i mógł służyć kolejnym pokoleniom.Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
49
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0