Co pyli w lipcu? Na co powinni uważać alergicy?

Co pyli w lipcu? Na co powinni uważać alergicy?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Życie z alergią sezonową
Życie z alergią sezonową
Nie daj się wiosennej alergii
Nie daj się wiosennej alergii
Co właśnie zaczyna pylić?
Co właśnie zaczyna pylić?
Uczulenie na smog? To możliwe
Uczulenie na smog? To możliwe
Ostatni dzwonek na odczulanie
Ostatni dzwonek na odczulanie
Choć dla większości alergików najtrudniejszym miesiącem w roku jest czerwiec, to kalendarz pylenia w wielu przypadkach obejmuje również lipiec. Sprawdź, co pyli w lipcu i jak radzić sobie z alergią. 

Co pyli w lipcu?

Do głównych winowajców alergicznych problemów należą trawy. Choć szczyt ich pylenia przypada na czerwiec, często przeciąga się również na lipiec. W tym czasie najaktywniej pylą kwitnące żyto, babka lancetowata, rzepak, komosa, koniczyna, pokrzywa, trzcina pospolita czy szczaw. Pylić może również topola i lipa pospolita.

Dodatkowo swoje zarodniki rozsiewają również grzyby mikroskopowe z gatunku Alternaria i Cladosportium.

by sprawdzić pylenie w innych miesiącach i miejsca warto regularnie zaglądać do mapy i kalendarza pylenia dla alergików.

Co robić, gdy pyli nasz alergen?

Alergia to przypadłość, z którą trzeba nauczyć się żyć. Najlepszym rozwiązaniem jest unikanie czegoś, co wywołuje reakcję alergiczną. Oczywiście wtedy, gdy to możliwe. W przypadku latających w powietrzu pyłków jest to znacznie trudniejsze. A nie każdej osobie pomagają leki. W okresie najintensywniejszego pylenia roślin uczulających zaleca się ograniczanie wyjścia z domu, zwłaszcza w ciągu dnia, gdy są najaktywniejsze. Alergikom sprzyjają letnie deszcze. To właśnie tuż po nich najlepiej jest udać się na spacer. Powietrze jest wtedy wolne od pyłków. Niskie ich stężenie można też zaobserwować wczesnym rankiem i późnym wieczorem. Choć to przykre, ale niestety konieczne - za dnia warto omijać zielone tereny: łąki, trawiaste pola, parki i lasy. Oprócz tego pomocne jest też korzystanie z serwisów informacyjnych lub specjalnych prognoz pogody dla alergików. Można tam znaleźć sporo przydatnych wskazówek dotyczących np. siły i kierunku wiatru, który powoduje migrację alergenów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Sprawdź więcej modowych inspiracji!
Materiał promocyjny

Sprawdź więcej modowych inspiracji!