Marzyła o pięknych zębach. Zabieg dentystyczny skończył się dla niej fatalnie

Autor:
Maria
Czarniecka
Źródło:
TikTok/The Mirror

3 tys. funtów - tyle Amanda Turner zapłaciła za "śnieżnobiały uśmiech" w gabinecie dentystycznym w Turcji. Po zabiegu trudno jednak było mówić o uśmiechu: - Nie mogłam jeść, nie mogłam mówić, to był okropny ból - wspomina 34-latka. Postanowiła opowiedzieć o swoich przejściach w sieci, by przestrzec innych przed popełnieniem tego samego błędu.

Tańszy zabieg w Turcji

By móc pochwalić się śnieżnobiałym hollywoodzkim uśmiechem, trzeba słono zapłacić. Amanda Turner z Irlandii szukała jak najtańszego rozwiązania, dlatego zdecydowała się na zabieg estetyczno-dentystyczny w Turcji. W cenie 3 tys. funtów miała mieć wykonane kompleksowe leczenie kanałowe oraz 28 koron z gwarancją na 20 lat.

Jak dbać o zęby?

Metamorfoza uśmiechu Agnieszki
Metamorfoza uśmiechu Agnieszki Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

34-latka wzięła pożyczkę na podróż do Stambułu i na sam zabieg. Jak wyjaśniła w wywiadzie dla czasopisma The Mirror, już siedząc na fotelu wydawało jej się, że coś jest nie tak.

- Czułam, że korony nie były prawidłowo nałożone. Jakbym miała cement w zębach, moje własne zęby pod spodem okropnie bolały. To ból, jakiego nigdy w życiu sobie nie wyobrażałam - powiedziała.

Personel nie reagował na skargi pacjentki

Niestety wsparcie w klinice nie było takie, jakiego oczekiwała Amanda. Kobieta musiała wrócić do kraju, dopiero tam dostała profesjonalną pomoc. Okazało się, że w tureckiej klinice podczas zabiegu 34-latce uszkodzono nerwy, dlatego niezbędne były operacja szczęki i długa antybiotykoterapia.

- To była najgorsza decyzja mojego życia - powiedziała poszkodowana kobieta dla "News Anglia".

Lekarze początkowo nie byli pewni, czy uda się 34-latce przywrócić dawny wygląd. Leczenie było długie i bolesne. Kobieta mówiła również, że straciła wiele kilogramów przez to, że przez ból zębów nie mogła normalnie jeść.

Na szczęście twarz Amandy udało się uratować, jednak decyzja o tańszym zabiegu na zawsze zmieniła jej życie. Już nigdy nie odzyska własnych zębów, nie wie również, kiedy będzie mogła cieszyć się z jedzenia, jak dawniej.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło: TikTok/The Mirror

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/TikTok