Sport i fitness

10-minutowy trening na początek dnia. Proste ćwiczenia, które poprawią Twoje samopoczucie i zdrowie fizyczne

Sport i fitness

Aktualizacja:

Przez obowiązującą kwarantannę nie wychodzimy z domu i mniej się ruszamy. Ten niezdrowy tryb życia może się odbić nie tylko na naszej wadze, ale i sprawności ruchowej. Jak dbać o formę w czasie kwarantanny? Kasia Bigos zaproponowała zestaw prostych ćwiczeń, z którymi aktywnie zaczniemy dzień.

Trening wzmacniający

Przygotowałam dla Was fragmencik programu Body Movement. Jest to takie holistyczne podejście do tematu rozciągania. Będziemy przywracać ciału zdolność pracy w pełnych zakresach ruchu, będziemy dbali o kręgosłup i ten zestaw będzie przeciwdziałał negatywnym skutkom długotrwałego siedzenia

– wyjaśniła Kasia Bigos, trenerka fitness.

Do wykonania ćwiczeń nie potrzebujemy żadnych przyrządów ani sprzętów. Dzięki nim uporamy się m.in. z bólem pleców i kręgosłupa. Poranny trening to świetny sposób na dobre samopoczucie i zdrowie fizyczne, pomimo kwarantanny.

Szybki i prosty trening dla każdego

Chciałam Wam pokazać, że możemy się rozruszać inaczej, niż morderczym wysiłkiem. Niekoniecznie bardzo intensywny trening będzie najlepszą odpowiedzią na wszystko, ponieważ intensywne treningi, takie bardzo wymagające, są też czynnikiem stresogennym dla naszego organizmu, wydzielającym kortyzol, dlatego ja przygotowałam dla Was coś zupełnie innego – bardzo uspokajającego. Teraz jest dużo negatywnych myśli w nas, pomyślmy sobie o czymś, co sprawia nam przyjemność

– powiedziała Kasia.

Zamiast dynamicznych skoków, interwałów i wymagających pozycji, Kasia przygotowała trening składających się z prostych ćwiczeń kompleksowo działających na całe ciało. Jej program stymuluje i otwiera całe ciało, a także rozciąga i wzmacnia mięśnie. Dzięki niemu w prosty i naturalny sposób wzmocnimy mięśnie brzucha, podkręcimy metabolizm i przywrócimy sobie pełną sprawność ruchową po przebudzeniu.

Poranny trening:

  • Zaczynamy od siadu, rozciągania się i ćwiczeń powięziowych
  • Otwieramy klatkę piersiową
  • Wykonujemy ćwiczenia oddechowe w siadzie
  • Ćwiczymy kocie grzbiety w klęku podpartym
  • Mobilizujemy i rozciągamy klatkę piersiowa
  • Wykonujemy rotacje kręgosłupa
  • Rozciągamy kręgosłup w pozycji psa z głowa do dołu
  • Rozciąganie mięśnie brzucha

Kim jest Kasia Bigos?

Kasia Bigos to dziennikarka, instruktor fitness i pole dance, która ma na swoim koncie tytuł mistrzyni Polski i Europy pole sport w kategorii duety. Od 7 lat zajmuje się szeroko pojętym fitnessem i zdrowym trybem życia, a ponad to stworzyła program treningowy Fireworkout.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Treningi w izolacji, czyli jak nie przytyć w czasie kwarantanny. Maja Włoszczowska: „Zachęcam, żeby się ruszać"

Jak wykonać automasaż? Zostań własnym fizjoterapeutą

Jak osiągnąć równowagę ciała i ducha? Agnieszka Maciąg: "Życie nie musi być idealne, żeby było piękne"

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości