Sport i fitness

Jak wyrzeźbić ramiona przed latem? Oto rady specjalistki

Sport i fitness

Aktualizacja:

Obwisła skóra na ramionach to problem, który dotyka miliony kobiet i mężczyzn. Szczególnie obecnie, w czasie dominującej pracy przy komputerze, boryka się z nim wielu ludzi. Jak zwalczyć tzw. "pelikany"? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała trenerka fitness, Justyna Bolek.

Czym są "pelikany"?

Z obwisłą skórą na ramionach zmagają się nie tylko osoby borykające się z nadwagą, ale także te szczupłe. Problem ten bowiem może występować ze względu na procesy starzenia, duże bądź gwałtowne zrzucenie wagi, a także utratę masy mięśniowej.

- To zwisająca skóra, coś, co nam przeszkadza. Jest to mało estetyczne. Ale od czego te pelikany powstają? (...) Od naszego obecnego stylu życia, ponieważ dominujący obecnie ruch w zgięciu, wyłącza nasze prostowniki - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN Justyna Bolek.

Okazuje się, że obecny styl życia sprawia, że triceps (który jest odpowiedzialny za prostowanie ręki) staje się mało elastyczny i osłabiony. Przez to pojawiają się otłuszczenia. Jak temu zaradzić? Otóż wystarczą proste ćwiczenia w warunkach domowych.

Ćwiczenia na obwisłe ramiona

W naszym studiu doktorantka gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu na Wydziale Kultury Fizycznej pokazała skuteczne ćwiczenia, dzięki którym zlikwidujemy swoje pelikany. Efekty można zobaczyć po 3 miesiącach codziennych treningów, które można wykonywać nawet podczas oglądania ulubionego serialu.

  1. 1Pompki przy ścianie. Należy stanąć przy ścianie, ułożyć dłonie po obu stronach tułowia na wysokości barków. Ustawić stopy razem i nie odrywać pięt, a także cały czas pilnować miednicy i łokci. Nie można robić przeprostów w łokciach. Miednica powinna być w pozycji neutralnej – nie można jej wyginać, ani zapadać. Następnie należy płynnie opuszczać klatkę piersiową i wracać do góry.
  2. 2Ćwiczenia z ciężarkami. Trzeba położyć się na plecach z ugiętymi kolanami i trzymać hantle w każdej ręce. Wysunąć ręce i ustawić hantle bezpośrednio nad ramionami. Następnie zgiąć łokcie i opuścić hantle, aż znajdą się blisko uszu. Potem podnieść hantle i powtórzyć ćwiczenie. Należy pamiętać, że pracuje sam przedramię, a łokieć jest nieruchomy.
  3. 3Unoszenia ramion do boku. Powinno się rozstawić stopy tak, aby drugi palec od stopy szedł w jednej linii z kolanem oraz kolcem biodrowym (to najbardziej wystająca kość z przodu biodra). Trzeba trzymać prostą sylwetkę oraz pośladek. Następnie należy zacząć unosić ręce do boku (nadgarstek, łokieć i dłoń w jednej linii na wysokość barku). Nie można pomagać sobie tułowiem - warto skupić się wyłącznie na pracy ramion.

Pozostałe ćwiczenia zobacz w powyższym wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości