Chcesz rzucić palenie? Specjalistka od hipnoterapii radzi, jak to zrobić

Rzucanie palenia należy do jednych z najpopularniejszych postanowień noworocznych. Istnieje wiele metod, które obiecują skuteczną pomoc w odstawieniu papierosów. Jedną z nich jest hipnoterapia. Dowiedz się, jak zerwać z nałogiem za pomocą hipnozy.

Uciążliwe uzależnienie

Wielu specjalistów uważa hipnozę za jedną z najskuteczniejszych metod radzenia sobie z uzależnieniem od nikotyny. Znacznie pomaga bowiem pozbyć się poczucia straty wynikającego z odstawienia papierosów. Dzięki niej, palacz pozbywa się związanych z tym emocji.

Jeżeli człowiek zda sobie sprawę z tego, jakie mechanizmy rządzą tym, że pojawiają się objawy odstawienia, wtedy rzucanie palenia staje się bardzo łatwe. Ono jest trudne w związku z tym, jak działa nikotyna na ludzki organizm. Nikotynizm nie jest nawykiem tylko uzależnieniem, czyli wymaga zwiększania dawki co jakiś czas. Niektórzy próbują ograniczać palenie. To jest bardzo kiepska metoda - wyjaśniła Mira Chlebowska, hipnoterapeutka.

Czym jest hipnoza?

Hipnoza to inaczej stan zmienionej świadomości mózgu, który ma kilka etapów. W pierwszym, przeprowadzane są tzw. negocjacje między częściami osobowości. Pacjent znajduje się wówczas w stanie zmienionej świadomości. Podczas drugiej sesji pracuje na poziomach neurologicznych. Ma to spowodować, że człowiek wykształtuje nowe zachowania, zarówno na poziomie przekonań, jak i tożsamości. Zdaniem terapeutki Miry Chlebowskiej, już dwie sesje mogą przynieść pożądany efekt.

Często ludzie, którzy nie znają hipnozy wyobrażają sobie, że to jest tylko rodzaj snu, podczas którego ktoś słyszy sugestie. To jest tylko jeden z etapów. Sugestie oczywiście są bardzo ważnym elementem hipnoterapii, natomiast tu jest dużo pracy mentalnej, podczas której następuje przeprogramowanie umysłu - powiedziała Chlebowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Jak działa hipnoza? Co to jest hipnoza regresyjna? Czy hipnoza na odchudzanie to dobry pomysł?

Autohipnoza i jej zalety. Czy pomoże zbudować pewność siebie?

Hipnoza to nie magia. Można się jej nauczyć?

Autor: Agata Polak

podziel się:

Pozostałe wiadomości