Profilaktyka zdrowia

Przez pomyłkę zamiast zmniejszyć, powiększyli kobiecie piersi. Klinika nie przyznaje się do błędu

Profilaktyka zdrowia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
Radio Zet
operacja plastyczna

Tiffany Mills chciała poddać się zabiegowi zmniejszenia piersi. Niestety lekarze przez pomyłkę wszczepili kobicie implanty powiększające biust. Dodatkowo przeprowadzili również plastykę brzucha. Klinika zamiast naprawić swoją pomyłkę, niechcianą operacje uznała za "bezpłatną usługę".

Przez pomyłkę powiększyli kobiecie biust

29-letnia Amerykanka Tiffany Mills udała się do jednej z klinik na Florydzie, która zajmuje się chirurgią plastyczną, aby zmniejszyć biust. Jednak podczas operacji lekarze zamiast zmienić kobiecie rozmiar piersi na mniejszy, wszczepili jej implanty, które jeszcze bardziej go powiększyły. Dodatkowo specjaliści przeprowadzili u 29-latki plastykę brzucha.

Jak dbać o piersi?

Ewa Chodakowska zachęca do badań piersi
Ewa Chodakowska zachęca do badań piersiDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Dopiero po operacjach okazało się, że w klinice pomylono dane Tiffany Mills z personaliami innej pacjentki. Władze placówki zamiast przyznać się do błędu i spróbować naprawić swoją pomyłkę, stwierdziły, że wykonano "darmową usługę", z której Tiffany Mills powinna być zadowolona.

Klinika nie czuje się winna

Warto dodać, że kobieta nie kwalifikowała się do plastyki brzucha. Co gorsza, w czasie zabiegu skóra została zbyt mocno naciągnięta, przez co na brzuchu pojawiły rozległe blizny i rozstępy. Dwa tygodnie po operacji umieszczone w piersiach implanty rozerwały skórę kobiety. Kiedy trafiła do szpitala okazało się, że wykryto zakrzepy krwi w płucach i nogach, istniało też ryzyko rozwoju sepsy. Na szczęście dzięki kuracji antybiotykami lekarzom udało się opanować sytuację.

Tiffany Mills na własny koszt musiała przejść kolejne operacje piersi i brzucha. Z pomocą banku kobiecie udało się zakwestionować opłatę za operację i odzyskać pieniądze. Klinika dalej nie poczuwa się do odpowiedzialności.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: Radio Zet

Źródło zdjęcia głównego: stefanamer/Getty Images

Pozostałe wiadomości