Zdrowie

Zadbaj o jakość powietrza w home office

Zdrowie

Aktualizacja:

Pandemia trwa w najlepsze, a my pozostajemy w domach, w których robimy wszystko – pracujemy, spędzamy wolny czas, śpimy, jemy… I chcemy robić to wszystko, oddychając czystym powietrzem. Jak zadbać o jakość powietrza podczas home office?

Jakość powietrza ma znaczenie

Do tego, że jakość powietrza w naszych domach ma ogromne znaczenie, nie trzeba nikogo przekonywać. To, czy oddychamy czystym powietrzem w domu, przekłada się na jakość naszego życia, na nasze samopoczucie, a także na naszą wydajność w trakcie pracy.

Warto pamiętać, że w naszych domach zagraża nam nie tylko smog przenikający przez okna, ale i alergeny oraz roztocza powstające w mieszkaniu. Nawet zachowując maksymalną sterylność, nie jesteśmy w stanie sami pozbyć się przykładowo roztoczy i ich odchodów. A przecież nie chodzi o to, aby ciągle sprzątać i wietrzyć… W końcu z zewnątrz także napływają alergeny czy wirusy oraz szkodliwe pyły PM2.5 i PM10 będące składnikami smogu.

Home office a czyste powietrze

Spędzając czas w domu, także w nim pracując, powinniśmy zadbać o jakość powietrza. W końcu nie wychodzimy na zewnątrz, a więc cały czas siedzimy w tych samych warunkach. Niekoniecznie idealnych dla naszego zdrowia. A przecież home office pozwala nam na zapewnienie sobie wręcz idealnego środowiska – wolnego od wszystkich zanieczyszczeń czy brzydkich zapachów. Polegamy tylko na sobie, a nowoczesna technologia daje nam narzędzia do zadbania o czyste powietrze.

Jak więc zapewnić sobie pełen komfort? Rozwiązanie jest jedno i pewnie już się domyślacie – to zakup oczyszczacza powietrza, który spełni wszystkie nasze wymagania, a w dodatku będzie pracował niezwykle cicho i nie będzie nam przeszkadzał w pracy! Ani w spaniu – w końcu dobry oczyszczacz będzie ci towarzyszył bardzo długo. I ważne, żeby był jak najlepszy.

Zakup idealny, czyli jak kupić dobry oczyszczacz

Oczyszczacze powietrza Electrolux Pure A9 cechuje niezwykle cicha praca – minimalny poziom hałasu wynosi 17 dBA, a przy maksymalnej mocy – 49 dBA, czyli tyle, ile wynosi dźwięk rozmowy. To ważny aspekt, ale nie najważniejszy.

Wybierając oczyszczacz powietrza należy wziąć pod uwagę nie tylko poziom dźwięku, ale i filtrację oraz design i dodatkowe funkcje.

Jest to ważne – oczyszczacz może nam sam przypominać o potrzebie włączenia go na wyższe obroty, wymianie filtra, a ciekawy design będzie świetnie komponował się z naszym wnętrzem, będąc wręcz niezauważalnym elementem domu.

Indywidualne dopasowanie istnieje!

Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 jest wyposażony w system wielostopniowej filtracji. W procesie filtracji pochłania zanieczyszczenia, kurz, pyłki PM 2.5 i PM10 oraz nieprzyjemne zapachy. I tutaj należy zwrócić uwagę na bardzo ważny element – otóż każdy dom jest inny i każdy chciałby dopasować oczyszczacz do indywidualnych potrzeb.

Marka wyszła naprzeciw oczekiwaniom użytkowników – opracowano zestaw filtrów dostosowanych do konkretnych warunków powietrza w pomieszczeniach i do odpowiednich potrzeb. Mamy więc do wyboru:

  • filtr uniwersalny,
  • antysmogowy,
  • antyalergiczny,
  • antyzapachowy (docenią go zwłaszcza właściciele zwierząt),
  • antybakteryjny i antywirusowy.

Filtry można wymieniać – np. zimą stosować antysmogowy, a latem antyalergiczny! A kupując oczyszczacz powietrza, teraz otrzymasz dodatkowy filtr za 1 zł!

Zastosowany w oczyszczaczu powietrza Pure A9 system AirSurround, wywołując spiralny ruch powietrza, dociera do wszystkich miejsc w pomieszczeniu, nawet tych trudno dostępnych, zapewniając skuteczne oczyszczanie. Wskaźnik CADR (ilość czystego powietrza dostarczanego przez oczyszczacz) jest bardzo wysoki i wynosi aż 618 m3/h. W praktyce oznacza to, że oczyszczacz Electrolux Pure A9 w mniej niż 5 minut oczyści powietrze w pomieszczeniu o powierzchni 20 m2.

Oczyszczacze Pure A9 są wyposażone w unikalny system PureSense , który cały czas pilnuje jakości powietrza w mieszkaniu. Na panelu sterowania, sprytnie zamontowanym na górze oczyszczacza, w zależności od stopnia zanieczyszczenia pojawia się odpowiedni kolor – np. zielony (bardzo dobra jakość).

Niech wisienką na torcie będzie informacja, że oczyszczacze Electrolux Pure A9 otrzymały rekomendację Polskiej Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP oraz certyfikat Fundacji Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF). I oczywiście można je sterować za pomocą aplikacji na telefonie!

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości