Które leki na odchudzanie naprawdę działają?

Czy tabletki i inne preparaty odchudzające działają? Poznajcie całą prawdę o przemyśle farmaceutycznym zajmującym się suplementami odchudzania.
 • Preparaty odchudzające dostępne na rynku
  • Magiczna tabletka na odchudzanie - czy istnieje?
   • Czy można przytyć od tabletek odchudzających?
    • Preparaty odchudzające - które naprawdę działają?
     • Niebezpieczne suplementy odchudzające

      Zobacz też:

      Odstawiła alkohol, schudła 15 kilogramów!

      Preparaty odchudzające dostępne na rynku

      Na polskim rynku dostępne są różne środki odchudzające: tabletki przyspieszające przemianę materii, przyspieszacie spalania tłuszczu, herbatki ograniczające wchłanianie tłuszczów i węglowodanów, preparaty zmniejszające apetyt... Część dostępna na receptę, większa część - bez recepty.

      Ważny temat! Czy można przytyć w jeden dzień?

      Magiczna tabletka na odchudzanie - czy istnieje?

      Czy istnieje magiczna tabletka na odchudzanie? Lekarze mówią wprost: "NIE!". Sama suplementacja nie wystarczy - główną rolę w odchudzaniu odgrywa zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna - tylko takie połączenie może przynieść rezultaty - trwałe rezultaty. W walce o zdrowe i szczupłe ciało nie ma drogi na skróty!

      Zawartość składników w suplementach odchudzających nie jest prawnie uregulowana. Ich skuteczność w większości przypadków nie jest poparta wystarczającymi badaniami naukowymi. Przyjmowanie jakichkolwiek suplementów diety należy wcześniej skonsultować z lekarzem.

      Sprawdź też:

      Co jeść, żeby schudnąć? Jadłospis, który służy zdrowiu

      Preparaty odchudzające - które naprawdę działają?

      Jeśli odżywiamy się zdrowo i uprawiamy sport, możemy wspomóc się suplementami. Które z nich działają? Jest to na przykład L-karnityna - ale trzeba przy niej spożyć sporo węglowodanów, które nie sprzyjają odchudzaniu. L-karnityna i węglowodany sprawdzą się w przypadku sportowców.

      Czy można przytyć od tabletek odchudzających?

      Kiedy zaczynamy przyjmować tabletki odchudzające lub inne preparaty mające przyspieszyć nasz metabolizm, uruchamia się w nas automatycznie coś w rodzaju „liberalizacji zahamowań”, które sprawiają, iż łatwiej ulegamy pokusie by zjeść coś niezdrowego. Dlaczego tak się dzieje? Powód jest taki, że mamy świadomość, iż stosujemy środek który zrównoważy lub przynajmniej częściowo zmniejszy negatywny wpływ naszych „wyskoków” na sylwetkę.

      Można to porównać do spożywania produktów typu "light" - spożywając te produkty, dajemy sobie przyzwolenie na to, że możemy zjeść ich więcej. Może to skończyć się zwiększeniem tkanki tłuszczowej w organizmie - czyli osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego.

      Zobacz też: Piramida długowieczności - czyli jak żyć 120 lat?

      Niebezpieczne suplementy odchudzające

      W Internecie można znaleźć praktycznie wszystkie dostępne suplementy odchudzające. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie z nich są bezpieczne.

      Internet to strefa poza kontrolą. Suplementy, które kupujemy, muszą mieć certyfikację. Leki lepiej kupować w aptece niż w Internecie, ponieważ apteki są pod pewnym nadzorem.

      Więcej o odchudzaniu:

      podziel się:

      Pozostałe wiadomości