Diety i odchudzanie

Jak szybko schudnąć 5 kg? Oczyszczanie organizmu, dieta i ćwiczenia

Diety i odchudzanie

stopy na wadze

Jak schudnąć 5 kg w tydzień? Jak schudnąć 5 kg w miesiąc? Jak schudnąć 5 kg bez efektu jojo? To pytania, które często zadają sobie nie tylko kobiety, ale i niektórzy mężczyźni. Odpowiedzi jest wiele, jednak kilka sposobów jest na tyle prostych w realizacji, że warto je wypróbować.

Jak zrzucić 5 kg? Oczywiście tempo odchudzania jest kwestią indywidualną, należy jednak zaznaczyć, że 5 kg mniej nie jest wygórowanym życzeniem, a walka z nadwagą nie musi być utrapieniem. Jeżeli jednak jesteś osobą dość szczupłą, przygotuj się na dłuższe oczekiwanie. Osoby otyłe łatwiej spalają tłuszcz, stosując te same metody, co osoby szczupłe. Co więcej, tempo odchudzania zależy od stosowanych metod i stopnia zaangażowania w odchudzanie.

Więcej:

Jak schudnąć 5 kg w tydzień? Oczyszczanie, detoks, regeneracja

Aby schudnąć 5 kg (mówimy tu o całościowej utracie wagi, a nie samego tłuszczu), wystarczy zastosować kilka prostych trików, które wspomogą oczyszczanie organizmu i pozbycie się złogów z jelit. Usuną też z organizmu niepotrzebną wodę. Jest to rozwiązanie dla osób, które chcą ważyć 5 kg mniej, aby poczuć się lżej i bardziej rześko.

1. Zacznij sypiać regularnie i dość długo. Jeżeli nie dosypiasz, ciężko ci również utrzymywać odpowiednią wagę. Organizm niewypoczęty rekompensuje sobie zmęczenie za pomocą jedzenia w nadmiernej ilości.

2. Zaczynaj dzień od szklanki lub dwóch ciepłej wody z cytryną. Jeżeli masz problemy z zębami, pij przez słomkę. Rozpoczęcie dnia ze szklanką wody rozbudzi cię lepiej niż kawa, a jednocześnie pomoże pobudzić układ trawienny do pracy i oczyścić jelita, i usunąć nadmiar wody z organizmu. Zniknie uczucie opuchnięcia i miną bóle mięśni.

3. Nie podjadaj między posiłkami. Daj układowi trawiennemu czas na pracę bez dodatkowego i niepotrzebnego obciążania.

4. Dbaj o to, żeby w każdym posiłku, który spożywasz, znalazła się odpowiednia ilość błonnika . Dzienne zapotrzebowanie to minimum 25 g.

5. Zafunduj sobie codziennie po kolacji spacer . Będziesz lepiej spać, a pokarm znajdujący się w żołądku zdąży ułożyć się, zanim się położysz.

6. Zakochaj się w białej herbacie! Właściwości antyoksydacyjne ma równie dobre co herbata zielona, ale znacznie niższą zawartość teiny, co sprawia, że jest znacznie zdrowsza.

Jak schudnąć 5 kg w tydzień? Dieta warzywno-owocowa

Jak szybko schudnąć 5 kg bez ćwiczeń? To możliwe! Jednak uniknięcie efektu jojo będzie trudniejsze. Ostatnio popularną metodą, jednocześnie coraz częściej chwaloną przez lekarzy i dietetyków, jest post warzywno-owocowy dr Ewy Dąbrowskiej . Daje ultraszybkie efekty. Jeżeli jednak chcesz uniknąć efektu jojo, musisz stosować się do wszystkich zaleceń diety bardzo skrupulatnie. Jej podstawą jest drastyczne ograniczenie kalorii połączone z dużą ilością ruchu, który wspomaga detoksykację organizmu. Sama dieta składa się głównie z warzyw i niewielkiej ilości owoców.

Szczególnie ważny jest etap wychodzenia z postu, który przeprowadzony poprawnie zapewni ci stabilną wagę. Jeżeli jednak zdecydujesz się na post warzywno-owocowy, aby schudnąć 5 kg w tydzień , weź pod uwagę, że pierwszych kilka kilogramów straconych podczas odchudzania stanowią zawsze w dużej ilości woda i zaległości jelitowe. Warto zatem, aby ważyć 5 kilo mniej na stałe, zrzucić około 8 kg, aby po nabraniu wody wskazówki na wadze nie sprawiły ci przykrości.

Post warzywno-owocowy ma niewątpliwie kilka zalet, które odróżniają go od innych diet. Przede wszystkim działa silnie regenerująco na organizm i pozwala na oczyszczenie kubków smakowych i układu trawiennego, a także pomaga w wychodzeniu z uzależnienia od używek i słodyczy.

Jak schudnąć 5 kg w miesiąc? Dieta i ćwiczenia

Pięć kilogramów w miesiąc to opcja dla osób, które chcą o siebie zadbać i myślą o zmianach długoterminowych i na stałe. Co jeść, żeby schudnąć 5 kg? Nie musisz znacząco zmieniać swojej diety. Wystarczy, że zastosujesz na co dzień 6 naszych wskazówek, które przeczytałeś wyżej. Weź również pod uwagę zalecenia lekarzy. Nie daj się nabrać na diety białkowe czy tłuszczowe. Pamiętaj, że każdy składnik, witamina i aminokwas są w twojej diecie niezbędne i pożywienie powinno być dobrze zbilansowane. Żadna skrajność nie będzie dla ciebie dobra – zwłaszcza jeżeli cierpisz na choroby autoimmunologiczne. Pamiętaj, że diety wysokobiałkowe są niezdrowe dla nerek, a wysokotłuszczowe bardzo obciążają wątrobę. Najważniejsze to zachować balans.

Ile ćwiczyć, żeby schudnąć 5 kg? Jeżeli założyłeś zmianę wagi w ciągu miesiąca, wystarczy, że skupisz się na lekkim zwiększeniu swojej codziennej aktywności. Jeżeli do tej pory nie robiłeś nic specjalnego, na początek wystarczą codzienne spacery. Możesz również razem z filmikami na YouTubie rozpocząć praktykę jogi lub wykonywać ćwiczenia na wybraną grupę mięśni. Pamiętaj, że im więcej mięśni masz, tym lepiej twój organizm radzi sobie ze spalaniem tłuszczu!

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości