Materiał promocyjny

Arnigel® – skuteczny żel arnikowy na siniaki i stłuczenia

Arnika górska to roślina o wielu dobroczynnych właściwościach
Arnika górska to roślina o wielu dobroczynnych właściwościach
Źródło: Mat. prasowe
Choć uważa się, że stłuczenia i siniaki to domena dzieci, jako dorośli także nierzadko możemy ich doświadczyć. Ich pojawienie się wiąże się z bólem i nieestetycznymi zmianami na skórze. Na szczęście istnieją skuteczne rozwiązania, które pomagają w szybszym gojeniu się tego rodzaju urazów. Jednym z nich jest Arnigel® – żel arnikowy dla całej rodziny. 

Jak szybciej pozbyć się siniaków? 

Siniaki mogą być bolesne i nieestetyczne, zwłaszcza gdy pojawiają się w widocznych miejscach, takich jak twarz, ręce czy nogi. Do wyboru mamy apteczne preparaty, ale i domowe sposoby na to, by przyspieszyć ich wchłanianie się oraz złagodzić ból. Od czego zacząć? 

Po pierwsze, zaraz po uderzeniu się warto zastosować zimne okłady, które zmniejszają obrzęk i ograniczają rozprzestrzenianie się siniaka. Można użyć kostek lodu owiniętych w ręcznik lub specjalnych żelowych okładów. 

Dobrym rozwiązaniem są też okłady z liści kapusty, które pobudzą krążenie i uszczelnią naczynia krwionośne. Przed ich przyłożeniem do bolesnego miejsca, należy je sparzyć i delikatnie rozbić. 

Kolejnym krokiem jest stosowanie ciepłych kompresów – następnego dnia lub po upływie 48 godzin. Ciepło poprawia krążenie i rozszerza naczynia krwionośne, wspomagając wchłanianie się siniaka. 

Jak najszybciej po wystąpieniu urazu dobrze jest także sięgnąć po specjalistyczne preparaty. 

Co na siniaki? 

Dużą popularnością cieszą się naturalne preparaty na stłuczenia i siniaki. Wszystko za sprawą ich skutecznego działania i bezpiecznych składów. Wiele z nich bazuje na roślinnych ekstraktach. Jednym z najbardziej znanych składników, stosowanych w leczeniu urazów pojawiających się na skutek uderzeń, jest arnika górska. Jej ekstrakt zawiera laktony seskwiterpenowe, które mają silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Pomagają one w redukcji obrzęków, przyspieszają wchłanianie się siniaków i łagodzą ból. Arnica montana to także substancja czynna obecna w żelu Arnigel®. 

Jak działa żel arnikowy? 

Arnigel® to lek przygotowywany na bazie wyciągu ze świeżej arniki górskiej, wykorzystywanej w całości. Świeżo zebrane rośliny trafiają do laboratorium w przeciągu 72 godzin. Pozwala to na zachowanie większych ilości substancji czynnych – flawonoidów i laktonów seskwiterpenowych, a co za tym idzie, podnosi skuteczność działania preparatu. Nowoczesna forma żelu zaś ułatwia wchłanianie się leku. 

Jak stosować Arnigel®? 

Arnigel® to lek przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 1. roku życia. Stosuje się go na skórę, poprzez naniesienie cienkiej warstwy preparatu na bolesne miejsce. Wystarczy delikatnie wmasować lek 1-3 razy na dobę. Stosowanie żelu arnikowego najlepiej rozpocząć jak najszybciej po wystąpieniu urazu, aby w maksymalnym stopniu ograniczyć jego skutki. Jego regularne nakładanie może znacząco skrócić czas rekonwalescencji po urazach i znacznie szybciej przywrócić skórze jej zdrowy wygląd. Kurację należy zakończyć wraz z ustąpieniem objawów. 

Nie tylko na siniaki – pozostałe zastosowania Arnigelu® 

Arnika górska to roślina o wielu dobroczynnych właściwościach. Poza jej skutecznym działaniem, przyspieszającym wchłanianie się siniaków, działa również przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Dlatego też Arnigel® polecany jest także na ból mięśni po intensywnym wysiłku. To idealne rozwiązanie dla sportowców i osób aktywnych fizycznie, które – w razie wystąpienia bólu mięśni – pomaga w szybszym powrocie do pełnej sprawności i formy. Lek znajdziemy stacjonarnie, ale jest on również łatwo dostępny w aptekach internetowych. 

Siniak czy stłuczenie – jak rozróżnić? 

Siniaki i stłuczenia to terminy często używane zamiennie, choć w rzeczywistości odnoszą się do różnego rodzaju urazów. Stłuczenie to uraz, który cechuje brak widocznej rany. Oznacza to, że w jego wyniku nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Najczęściej występuje na skutek uderzenia. 

Siniak to powierzchowna zmiana koloru skóry spowodowana pęknięciem naczyń krwionośnych. Najczęściej jest następstwem stłuczenia, upadku lub uderzenia. Charakterystyczne niebiesko-fioletowe zabarwienie powstaje, gdy krew wycieka z naczyń krwionośnych do otaczających tkanek. Ponieważ organizm stopniowo rozkłada hemoglobinę, z czasem dochodzi do zmiany koloru siniaka na zielony i żółty, a w końcu do jego wchłonięcia się. W zależności od siły uderzenia i umiejscowienia, znika on w przeciągu tygodnia lub dwóch. Odróżnienie siniaka od stłuczenia w niektórych przypadkach może mieć znaczenie dla odpowiedniego doboru leków, jednak Arnigel® to żel, który można stosować zarówno na siniaki, jak i na stłuczenia. 

Arnigel® Postać farmaceutyczna: żel. Skład: 100 g żelu zawiera: substancję czynną Arnica montana TM 7,00 g. Wskazania do stosowania: leczenie miejscowe następstw niewielkich urazów (siniaki, stłuczenia) u dorosłych i dzieci powyżej 1. roku życia. Polecany również w bólach mięśni pojawiających się po intensywnym wysiłku fizycznym. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja. 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. 29/Arnigel/25.07.2024 

Źródło zdjęcia głównego: Mat. prasowe

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości