związek

  związek

  Ewa Kasprzyk i Michał Kozerski podbili serca widzów nowego programu "Power Couple". Wystarczy jedno spojrzenie, by przekonać się, jak bardzo są w sobie zakochani. Para spotyka się od ponad dwóch lat. W jednym z wywiadów aktorka wyznała, że ukochany poprosił ją o rękę w Grecji. Niedawno zaś pokazała pierścionek.

  Flirt w pracy może przerodzić się w namiętne uczucie na całe życie i uskrzydlać, ale także spowodować problemy z koncentracją lub doprowadzić do kłopotów w życiu osobistym. Jak rozpoznać flirt w pracy? Jakie są powody takiego działania i konsekwencje?

  Z raportu Instytutu Badań Zmian Społecznych wynika, że 12 proc. Polaków przyznaje się do niewierności, a blisko 7 proc. twierdzi, że zdradza partnera regularnie. Dlaczego decydujemy się na "skok w bok"? Czy zdradę mamy zapisaną w genach? Jak ustrzec się przed nią w dobie Tindera? Z tymi pytaniami w programie zmierzyła się dr Olga Kamińska, badaczka i autorka książki "#LOVE. Jak kochać w XXI wieku?".

  Wśród znajomych i rodziny uchodzicie za parę idealną. Na pierwszy rzut oka macie wszystko: miłość, przyjaźń i pożądanie. Nikt jednak nie wie, z czym mierzycie się w domu, gdy wasze emocje niczym sinusoida z wielkiego uczucia przeradzają się w cierpienie. Z czasem pojawia się brak wzajemnego szacunku, zaufania i poczucia bezpieczeństwa. To może świadczyć o trwaniu w toksycznym związku. Jak go rozpoznać? Skąd się bierze i jak na nas wpływa? O tym mówiła nam w wywiadzie Katarzyna Kucewicz, psycholożka, psychoterapeutka i seksuolożka.

  Statystyki zaskakują. Aż 73 proc. mężczyzn rzuca partnerki za pomocą wiadomości tekstowej, rozmowy telefonicznej albo za pośrednictwem portali społecznościowych. Dlaczego unikają szczerej rozmowy prosto w oczy? Wyjaśniła w Dzień Dobry TVN psycholog i psychoterapeuta par, Marzena Mawricz.

  Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że rodzice mają wpływ na nasze życie miłosne. I wcale nie chodzi o to, czy mamie podoba się potencjalny zięć lub tata dogaduje się z synową. Zajrzeliśmy głębiej. Z seksuologiem Andrzejem Gryżewskim porozmawialiśmy o tym, jak schematy wyniesione z rodzinnego domu wpływają na życie dzieci, w tym na potrzebę bliskości.

  Wiosną na antenę TVN7 powróci "Ślub od pierwszego wejrzenia". Będzie to już piąta edycja popularnego programu. Stacja ogłosiła już nabór do jego szóstej serii. Internauci, widząc zgłoszenie, zasypali więc pytaniami Anitę Szydłowską. Co zrobić, by zwiększyć swoje szanse na udział? Czy warto się zgłosić? Była uczestniczka przygotowała dla nich kilka wskazówek.

  Podobno na początku związku kobiety myślą: "mam nadzieję, że on się zmieni", a mężczyźni: "mam nadzieję, że ona się nigdy nie zmieni". Z biegiem czasu poznajemy się bardziej i na światło dzienne wychodzą cechy, za którymi możemy nie przepadać. Czy jednak warto za wszelką cenę próbować zmieniać partnera? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła psychoterapeutka i certyfikowany coach, Tatiana Mindewicz-Puacz.