Święta Bożego Narodzenia

  Święta Bożego Narodzenia

  Dopiero co uporaliśmy się z drugą falą koronawirusa, a specjaliści już alarmują, że przed nami trzecia. Tym razem jednak rząd postanowił nie nawoływać do odpowiedzialnego zachowania, lecz wprowadzić dodatkowe obostrzenia. Przez nie wiele osób musiało odwołać noworoczne wyjazdy. Inni jednak nadal planują obejść przepisy. Czy jest to możliwe i na kim spoczywa w takim wypadku odpowiedzialność, wyjaśniała adwokat Eliza Kuna.

  Boże Narodzenie będą przebiegać inaczej niż te, które pamiętamy. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia. Żeby uniknąć zakażenia święta spędzimy w kameralnym, mniejszym niż zwykle gronie, a zamknięcie hoteli i stoków narciarskich wymusiło brak grudniowych wyjazdów. To wszystko sprawia, że w tym roku na Boże Narodzenie wydamy mniej pieniędzy. Jakie zakupy ograniczymy?

  Wielu z nas nie może się doczekać świątecznych prezentów. Niestety nie zawsze te upominki są trafione. Skarpety, kapcie, kosmetyki - to z nich, statystycznie, cieszymy się najmniej. Co jeszcze widnieje na liście najbardziej niechcianych prezentów? Czy coś z tego zestawienia znaleźliście kiedyś pod choinką?

  Pierwsza gwiazdka, śpiewanie kolęd, jemioła, 12 potraw czy jedno wolne miejsce przy stole - są to zwyczaje znane w większości polskich domów. Wciąż jednak możemy się spotkać z tradycjami i wierzeniami, które znają tylko mieszkańcy danego regionu. Trudno powiedzieć, które z nich są wciąż kultywowane, a które nie. Natomiast niewątpliwie, część z nich może zaskoczyć.

  Wigilia Bożego Narodzenia jest dniem, na który większość z nas czeka z utęsknieniem. Uroczysta wigilijna kolacja to wyjątkowy moment, kiedy gromadzimy się przy rodzinnym stole, dzielimy opłatkiem i składamy życzenia. Czy w czwartek 24 grudnia trzeba iść do pracy?

  Przed nami ostatni weekend przed świętami, który co roku nieodłącznie wiąże się z zakupami. Wszyscy ruszą do sklepów, by zaopatrzyć się w potrzebne produkty spożywcze, a zapominalscy będą szukać prezentów pod choinkę. Jak zachowywać się w lokalach handlowych, by uniknąć zarówno zakażania COVID-19, jak i kontuzji od dźwigania? W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym dr Tomasz Karauda oraz trener Dariusz Brzeziński.

  Światełka choinowe są bez wątpienia najpopularniejszą ozdobą świąteczną. Nadają niezwykłego klimatu każdemu wnętrzu, nawet jeżeli brak w nim dodatkowych bożonarodzeniowych akcentów. Moment ich zawieszania jest jednak zmorą każdej osoby chcącej przystroić dom. Wszystko przez to, że często się plączą. Jak temu zaradzić?

  Im bliżej jesteśmy świąt, tym więcej pojawia się wątpliwości. W tym roku nie zastanawiamy się jednak, jak usadzić wszystkich gości i ile potraw przygotować, ale jak nie złamać reżimu sanitarnego. Nasi eksperci krok po kroku wyjaśniają, jak wspólnie obchodzić święta nie łamiąc przy tym rozporządzenia.