"To jest właśnie wielkie otwarcie nowego sezonu Dzień Dobry TVN!"
"Jak patrzę na to miejsce, to robi mi się niedobrze".
Postawienie trafnej diagnozy trwało aż 3 lata.
Mimo że haluksy najczęściej rozpoznawane są kobiet, to czasem zdarza się, że dotykają również dzieci. Co przyczynia się do powstawiania? Jak leczy się tego rodzaju deformacje u młodych osób? Zapytaliśmy o to dr Konrada Słynarskiego, ortopedę.
Piłkarki musiały pokazać swoje narządy płciowe, by udowodnić, że są kobietami, Monika Richardson opowiedziała o dramatycznych okolicznościach śmierci młodszego brata, a starsza kobieta z Ekwadoru ocknęła się w trumnie. O czym jeszcze pisaliśmy w serwisie dziendobry.tvn.pl?
Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) to choroba, która coraz częściej dotyka młode osoby. Schorzenie atakuje nie tylko stawy, ale wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Jak wygląda codzienne życie z RZS? Jak objawia się choroba? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Jakie są objawy MIZS?
Bruksizm to nieświadoma praca mięśni żucia. Zmagające się z nim osoby wykonują szybkie i niepotrzebne ruchy żuchwą. Choroba objawia się zazwyczaj zaciskaniem i zgrzytaniem zębami. Jak sobie poradzić z tym problemem?
Wiele osób sądzi, że ból stawów dotyka tylko ludzi starszych. Tymczasem siedzący tryb życia i niewłaściwa dieta sprawia, że na problemy ze stawami skarżą się coraz młodsze osoby. Kondycja stawów w dużej mierze zależy od tego, co jemy. Co włączyć do diety, aby stawy nie bolały? Na to pytanie odpowiedziała w Dzień Dobry TVN dietetyczka Ula Somow.
Wielu rodziców podczas spaceru z dzieckiem, kiedy trzymają je za ręce, podnoszą je do góry. Ta niewinna zabawa, którą większość maluchów uwielbia, może być bardzo niebezpieczna. Do jakich problemów może doprowadzić?
Problemy ze stawami to jedna z dolegliwości, z którą najczęściej zgłaszamy się do lekarza. Co gorsza - jak pokazują badania - problemy nasilają się jesienią. O tej porze roku częściej dokuczają nam też dawne urazy. Co zrobić, aby zmniejszyć ból? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Agatą Dąbrowską-Paluch, trenerką personalną, dietetyczką oraz Bartkiem Paluchem, fizjoterapeutą, trenerem personalnym.
Zima to czas, kiedy miłośnicy nart czy snowboardu ruszają na stoki. Niestety wielu z nich podczas jazdy doznaje kontuzji. Jakie urazy zdarzają się najczęściej? Co zrobić, aby uniknąć problemów? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał dr n. med. Szymon Kujawiak, specjalista ortopedii i traumatologii.
Strzyka, blokuje i boli. Problem ze stawem skroniowo-żuchwowym może naprawdę uprzykrzyć życie. I choć nie jest schorzeniem dopiero co odkrytym, niewiele osób wie, gdzie szukać pomocy i jak wygląda leczenie. Wzięliśmy więc ten temat pod lupę i poszukaliśmy odpowiedzi wraz ze stomatologiem, Jakubem Koralewskim.
Reumatyzm to określenie wielu różnych schorzeń tkanki łącznej, które prowadzą do upośledzenia funkcjonowania ruchowego chorego. Stany zapalne obejmują stawy, ścięgna i mięśnie. Jak leczyć reumatyzm? Przede wszystkim farmakologicznie, chirurgicznie i poprzez fizjoterapię. Z okazji Międzynarodowego Dnia Reumatyzmu zwracamy uwagę, że pomocne bywają również zioła.
Pobyt w kriokomorze, w której temperatura spada do -130 stopni Celsjusza, pomaga złagodzić stany zapalne, a także zmniejsza ból.
Agata Młynarska zamieściła niepokojący wpis w mediach społecznościowych, w którym poinformowała, że wyszła ze szpitala. Dziennikarka zdradziła, że cierpi na rzadką chorobę reumatyczną. Jak się teraz czuje?
Strzelanie w stawach dotyczy nie tylko osób starszych, ale także młodych ludzi, a nawet dzieci. Przyczyny mogą być rozmaite, jednak jedno jest pewne - warto zwracać uwagę na to "co i w jaki sposób strzyka". Czy strzelanie w stawach zagraża naszemu zdrowiu? Kiedy powinniśmy skonsultować się ze specjalistą? O tym porozmawialiśmy z Tomaszem Jurkiewiczem, fizjoterapeutą i osteopatą.
Czarny, biały, czerwony czy brązowy? Jaki sezam jest najlepszy? Dlaczego należy go mielić przed spożyciem? W cyklu Naturalnie! Agnieszka Cegielska i sezam - maleńkie ziarenka zawierające łatwo przyswajalny wapń, witaminy z grupy B, antyoksydanty, żelazo, witaminę E, potas i magnez. Komu polecane są okłady z namoczonego sezamu?
Hodowla komórek regenerujących chore chrząstki to szansa dla osób cierpiących na zwyrodnieniowe zmiany stawów i tych, które doznały poważnych urazów stawów w wyniku wypadków. W Dzień Dobry TVN gościliśmy prof. Szymona Dragana i prof. Julię Bar z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu pracujących nad wdrożeniem tej rewolucyjnej metody. Dowiedzieliśmy się od nich, na czym polega wytwarzanie chondrocytów, które mają regenerować zepsute chrząstki i na jakim etapie są prace.