"Społeczne kontakty mają kluczowe znaczenie dla dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego"
Ile lat będą żyć Europejczycy?
Gdzie najwięcej kierowców jeździ na podwójnym gazie?
Statystyki policyjne są bezlitosne - nadmierna prędkość zabija. Materiał Uwagi! TVN.
Historia, przyczyny i polityka demograficzna.
Główny Urząd Statystyczny poinformował, że są już wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkać 2021. Jak podaje, był to niezwykle ciężki rok dla realizacji tego przedsięwzięcia, jednak z powodzeniem wdrożono rozwiązania organizacyjne i techniczne, które umożliwiły przeprowadzenie bezpiecznego spisu. Jakie są wstępne informacje?
Zakażenia, osoby zmarłe i obostrzenia związane z koronawirusem. W Polsce trwa stan epidemii wprowadzony z powodu zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2. Oto aktualne przydatne informacje związane z pandemią i sytuacją w kraju.
Eksperci Głównego Urzędu Statystycznego raz na dwa lata publikują medianę zarobków Polaków. Z ujawnionych danych wynika, że co drugi Polak w październiku 2020 roku zarobił poniżej 3404 złotych na rękę.
Pielęgniarki żyją krócej niż reszta Polek - tak wynika z raportu Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. Co więcej, w ciągu najbliższej dekady ich liczba zmniejszy się o 30 tys. To z kolei może sprawić, że będzie trzeba zamknąć prawie 500 szpitali.
Minionej doby w Polsce zanotowano 52 przypadki zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że liczba przypadków spadła o 21 w porównaniu do ubiegłego poniedziałku. Najwięcej optymizmu budzi jednak brak zgonów spowodowanych COVID-19.
Jak wynika z badania, w Polsce aż 55 proc. pracujących deklaruje, że wykonuje zawód, który w razie potrzeby umożliwia pracę zdalną. Jednak tylko 22 proc., czyli ok. 2 mln twierdzi, że pracuje zdalnie w pełnym wymiarze. Większość wykonuje powierzone przez pracodawcę zadania w tzw. formie hybrydowej.
Drugi w tym roku biuletyn statystyczny opublikowany przez GUS nie napawa optymizmem. Jeśli chodzi o stan i ruch naturalny ludzkości w Polsce, a więc urodzenia i zgony, tak źle nie było od blisko 80 lat.
Według danych Ministerstwa Zdrowia 3,4 proc. Polaków w wieku 18-65 lat przeszło koronawirusa. Jednak Wojskowy Uniwersytet Medyczny podaje, że może być to nawet 11 proc. Przyczyną tej różnicy jest rezygnacja z robienia testów przy małej intensywności objawów.
W sobotę, 6 czerwca resort zdrowia poinformował o 576 nowych zakażeniach i o śmierci kolejnych 16 osób. To jeden z najwyższych wyników od początku epidemii w Polsce. Wśród wszystkich krajów Europy znaleźliśmy się na 5 miejscu pod względem ilości odnotowanych zakażeń w ciągu doby.
Ze statystyk policyjnych wynika, że w tym roku w trakcie trzech dni Świąt Wielkanocnych doszło do 187 wypadków na drodze, w których zginęło aż 19 osób, a 261 zostało rannych. Ilu nietrzeźwych kierowców zatrzymano w tym roku? Co było powodem tak wielu kolizji? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN asp. szt. Roberta Opasa z Komendy Głównej Policji.