O tym opowiedział nam doktor Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Wielu dorosłym może wydawać się, że dzieciństwo to czas beztroski i zabawy. Jak się jednak okazuje, najmłodsi także przeżywają napięcia, mają kłopoty, z którymi się borykają. Bywa, że doświadczają zbyt dużego stresu, jak na swoje możliwości. I tu z pomocą przychodzi Magda Kordaszewska, która podpowiedziała nam, jak poprzez zabawę pomóc najmłodszym odpocząć, naładować baterie i zregenerować mózg.
Emocje… trudno nam o nich mówić i tak samo trudno je kontrolować. Kiedy w domu, czy w pracy spotka nas przykra sytuacja, najczęściej reagujemy płaczem bądź krzykiem. Jak więc zapanować nad spontanicznymi zachowaniami? A może wręcz przeciwnie, nie powinniśmy ich ograniczać? Na te pytania odpowiedział dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Z każdej strony jesteśmy "atakowani" przez różnego rodzaju bodźce. Coraz trudniej jest nam znaleźć chwilę, w której możemy posiedzieć w całkowitej ciszy. Tymczasem jest nam ona potrzebna do prawidłowego funkcjonowania. Jak się zatem skutecznie wyciszyć? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Joanną Zawanowską - psychoterapeutką, Agnieszką Rozpiątkowską - masażystką oraz Anną Świątczak - wokalistką.
To i wiele innych pytań zadają sobie ludzie na całym świecie.
Czy praktykowanie ciszy, choćby przez chwilę, pomoże nam ukoić skołatane nerwy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Klaudia Pingot, psycholog.
Nawyk uporczywego analizowania otaczającej nas rzeczywistości i związana z nim potrzeba pisania w głowie czarnych scenariuszy to problem, z którym mierzy się wiele osób. Natrętne myśli mogą pozbawiać nas energii, prowadzić do poczucia frustracji i znacząco utrudniać codzienne funkcjonowanie. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, by przejąć nad nimi kontrolę.
Maria Prażuch-Prokop dobrze wie, jak ważna jest higiena umysłu. Sama stara się nie obciążać głowy chociażby social mediami. Co zmieniłaby w naszej polskiej rzeczywistości, by żyło się lepiej? Jakie stanowisko chciałaby piastować? O to instruktorkę jogi zapytał reporter dziendobry.tvn.pl, Oskar Netkowski.
Fani Martyny Wojciechowskiej i Przemka Kossakowskiego ze smutkiem przyjęli informację o ich rozstaniu. Nic więc dziwnego, że każdy kolejny post, opublikowany w mediach społecznościowych na którymś z profili małżonków, wzbudza wiele emocji. Tym razem komentarze posypały się pod nowym zdjęciem Przemka.
Małgorzata Foremniak często dodaje otuchy uczestnikom "Mam talent!". Aktorka uchodzi zresztą za bardzo spokojną i opanowaną osobę. Dziennikarz Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał gwiazdę o sposoby na wyciszenie. Małgorzata Foremniak nie kryła, że najbardziej odpoczywa, kiedy jest daleko od zgiełku miasta.
Co to jest mindfulness? Jak być bardziej uważnym? Jest prosty sposób, który pomoże nam w skupieniu się na wykonywaniu danej czynności.
Ania Wendzikowska słynie ze swojego pogodnego usposobienia, a jej jeden uśmiech wystarczy, by i nam zrobiło się weselej. Jednak, jak każdy i każda z nas, ona także ma za sobą trudne chwile. W intymnym poście skierowała się bezpośrednio do kobiet, chcąc podzielić się z nimi wyjątkową wskazówką. Co takiego pomaga Ani przetrwać nawet najtrudniejsze chwile?
We współczesnej komunikacji powszechnie znane jest zjawisko mooningu. Czym ono jest? Mooning to np. sytuacja, w której jedna osoba zasypuje drugą setkami niechcianych wiadomości, co w konsekwencji doprowadza ich odbiorcę do podjęcia decyzji o ignorowaniu i wyciszeniu konwersacji.
Jak Nowozelandczyk - John Borrell, były korespondent wojenny, który przez lata podróżował po świecie relacjonując kolejne konflikty zbrojne stał się właścicielem pensjonatu na Kaszubach? Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się na spotkanie z Johnem i jego żoną Anną Rospond Borrell.
Barbara Ravensdale, terapeutka duchowa - "Dobra praca, dobre samopoczucie, radość każdego dnia, witalność... nie zależą od niczego na zewnątrz. Wszystko zależy od tego, jak poukładamy się w środku". Jak poznać, zrozumieć i pokochać siebie? Zobaczcie czego dowiedziały się Bianka Zalewska i Monika Mariotti.
Pewien złodziej postanowił napaść na stację paliw. Podszedł do pracownika obsługi i grożąc mu nożem, zażądał wydania pieniędzy. Ten go jednak zignorował i przez cały czas wertował gazetę. W końcu napastnik, widząc brak reakcji pracownika stacji, zrezygnował z napadu i wyszedł bez złotówki. Jak zachowanie sprzedawcy ocenił gość Dzień Dobry TVN mediator rodzinny Tomasz Kawka? Jak zachować się w sytuacji zagrożenia?