Zalew Wiślany. Dwie nastolatki pływające na windsurfingowych porwał wiatr. Świadkiem sytuacji był dziadek, który natychmiast ruszył na pomoc. Do akcji dołączyli policyjni wodniacy z Krynicy Morskiej.
Reportaż programu "Uwaga! TVN".
W niedzielę, 21 lipca 2024 roku w dziendobry.tvn.pl pisaliśmy m.in. o ratownikach, którzy odnaleźli zagubioną na plaży dziewczynkę, bizonie, który uciekł z prywatnego zoo oraz wypadku na placu zabaw. Sprawdź, czym tego dnia żyły media.
Nastolatek, przechodząc przez ogrodzenie, "nadział się" na nie i uszkodził swoje ciało. Niezbędna była interwencja odpowiednich służb, zaś 14-letni chłopiec z urazem ręki trafił do szpitala. Jak doszło do wypadku?
Ten film powinien być pokazywany przed wejściem na plażę".
Sprawą zajmuje się policja.
Reportaż programu "Uwaga! TVN".
O szczegółach akcji bohaterowie opowiedzieli w rozmowie z reporterką Dzień Dobry TVN Agatą Zjawińską.
Do tragedii doszło na promie Stena Line Spirit na Bałtyku. Sześcioletni chłopiec wypadł za burtę, a za nim wskoczyła na ratunek matka. Służby natychmiast podjęły działania i udało się ich wyciągnąć z wody. Niestety kilkanaście godzin po zdarzeniu przyszła wiadomość, że dziecko i mama zmarli w szpitalu.
Grupa ratownicza HUSAR Poland liczy 76 strażaków i osiem wyszkolonych psów. Do Turcji wyruszyła w poniedziałek 6 lutego wieczorem, kilka godzin po trzęsieniu ziemi. Dzięki swojej bohaterskiej postawie, ocalili 12 osób. Ratownicy zostali wyróżnieni Pozytywką Dzień Dobry TVN.
Ratownicy, którzy pracowali przy gruzach jednego z zawalonych domów wydobyli zaledwie 2-miesięcznie, żywe niemowlę. Dziecko spędziło w ruinach budynku ponad 120 godzin. Warto dodać, że nie jest to jedyne cudownie ocalone życie.
Jak praca ratowników GOPR wygląda od kuchni?
W kwietniu bieżącego roku ujednolicono tekst rozporządzenia, w którym określa się, jakie czynności może podjąć ratownik medyczny samodzielnie i na zlecenie lekarza. Co zakłada? Co może ratownik medyczny? Przypominamy z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego.
27 kwietnia światło dzienne ujrzy przejmujący reportaż Dawida Góry "WOPR. Życiu na ratunek". To spis najtrudniejszych akcji, wyzwań i zawodowej codzienności ratowników, a także zasad, które ratują życie.
"Nie wystarczy zadzwonić na numer alarmowy".
Zamiast pogotowia przyjechali strażacy.
Katarzyna Harmata jest instruktorką szkolenia psów i założycielką grupy poszukiwawczo-ratowniczej. Jej podopieczni odnoszą pierwsze sukcesy. - Mój pies ma na koncie odnalezienie dwóch osób – zadeklarowała. Czy każdy pupil może pomagać w ten sposób?
Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, a ratowników nad polskim morzem brakuje. Trwa nabór dla osób, które chciałyby podjąć się tej wyjątkowej pracy i dbać o bezpieczeństwo plażowiczów. Jednak aby dostać tę posadę, trzeba przejść specjalne kursy i wyróżniać się konkretnymi predyspozycjami.
Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego s12 pomaga policji w poszukiwaniu zaginionych osób. O kulisach jej pracy opowiadał w naszym programie ratownik Jan Jaszczyński. Towarzyszył mu pies, który przygotowuje się do wzięcia udziału w akcji poszukiwawczej.
W Polsce tego lata w wodzie straciło życie 208 osób. Niestety, według statystyk był to rekord utonięć. Dlaczego doszło do tych tragedii? O błędach popełnianych przez osoby odpoczywające nad wodą rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ratownikiem basenowym WOPR Mają Nować, ratownikiem Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Tomaszem Kurowickim i ratownikiem koordynatorem kąpieliska morskiego w Międzyzdrojach Mateuszem Bobkiem. Od naszych gości dowiedzieliśmy się również, co oznacza czerwona flaga, a co biała oraz kto może poruszać się w strefie czerwonej boi, a kto - w strefie żółtej.
W bezpiecznej strefie Volkswagena Robert Stockinger spotkał się z małymi superbohaterami. Jakimi mocami dysponują? Zdradziła nam to blogerka - Ilona Kostecka. Zobaczcie.
Od samego rana w TVN Cafe uczyliśmy naszych widzów jak udzielić pierwszej pomocy. Agnieszka Dąbrowska, organizator akcji "AXA kierunek ratunek: "Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy to jest taka aktywna forma dbania o bezpieczeństwo. To jest proste, nie należy się bać, trzeba mieć minimalną wiedzę, a można komuś uratować życie". Był tam również dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wysyła się tam, gdzie potrzebna jest bardzo szybka pomoc, a miejsce jest trudno dostępne. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: pielęgniarkę Annę Buczek, ratownika medycznego Pawła Kubickiego i lekarz Konrada Matyję, aby powiedzieli o działaniu LPR. Co ich frustruje w pracy? W jakim czasie od momentu zgłoszenia zdarzenia załoga helikoptera ratowniczego powinna wystartować? Ile jest w Polsce baz LPR?
Od początku 2018 roku utonęło już 12 osób. Jak reagować, kiedy na naszych oczach pod kimś załamał się lód, lub sami wpadniemy do lodowatej wody? Z ratownikami z legionowskiego WOPR-u spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.
Zimą wielu bezdomnych potrzebuje pomocy. Jakiego rodzaju? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN - specjalistkę z zakresu polityki społecznej dr Kazimierę Król.
Siedem lat temu, w lipcową noc, w jacht Malay Girl uderzył potężny sztorm. Do rana trwała trudna akcja ratunkowa i walka o dwóch rozbitków. To co się wtedy wydarzyło sprawiło, że dotychczas obcy sobie ludzie z różnych krajów do dzisiaj trzymają się razem. Co pamiętają z tej akcji?
Z kamerą Dzień Dobry TVN przyglądaliśmy się codziennej pracy ratowników SAR (ang. Search And Rescue) czyli "szukaj i ratuj" i ich ćwiczeniom ratowniczym na pełnym morzu. Kpt. ż. w. Janusz Maziarz: "Służba SAR, czy służby tego typu, mogą kogoś uratować jeżeli będą miały szansę. Do wszystkich, którzy uprawiają sporty wodne (...) dajcie nam szansę! Odpowiednio się ubierzcie miejcie sprzęt, który nas powiadomi o zdarzeniu, a najważniejsze - określi Waszą pozycję". O swojej pracy, najczęstszych przyczynach wypadku na morzu i technologii, która pomaga w ratownictwie, opowiedzieli nam kpt. Jerzy Borkowski i Bogusław Capała.
"To wspaniałe uczucie, gdy wydobywa się żywych ludzi spod zawalonych domów. Jest to prawdziwy cud" - powiedział ratownik Rafael Rocha, na którego oczach zawalił się jeden z budynków. Bez zastanowienia ruszył na pomoc potrzebującym. To tylko jeden z ratowników ochotników, którzy ratowali ofiary trzęsienia ziemi, które miało miejsce 19 września w Meksyku. Poznajcie niezwykłych ludzi, którzy postanowili poświęcić życie potrzebującym.