Na czym polegają ich usługi? O tym opowiedziały eksortki, domina i aktorka porno.
Policja uratowała 35 nieletnich dziewcząt, które wykorzystywano jako niewolnice seksualne. Jak poinformowali mundurowi, nastolatki były porywane, gwałcone, a rodzone przez nie dzieci - sprzedawane na czarnym rynku.
Według danych straży granicznej od początku trwania inwazji Rosji na Ukrainę ponad dwa miliony trzysta tysięcy uchodźców dotarło do Polski. Tygiel potrzebujących i pomagających na granicy stał się okazją dla przestępców. Czy to możliwe, żeby dochodziło do porwań i handlu ludźmi? Policja i organizacje pozarządowe ostrzegają.
Międzynarodowa grupa przestępcza wysyłała do Danii kobiety z Polski, które były zmuszane do prostytucji. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 5 osób. Szefowe grupy Jolanta K. oraz Izabela Ł., mogły zarobić na przemocy seksualnej ok. 6 mln zł.
Marta trafiła do Amsterdamu za namową chłopaka – miała pracować w hotelu. Gdy dotarła na miejsce, została przemocą zmuszona do prostytucji. Potrzebowała niemal pięciu lat, żeby wyrwać się z zaklętego kręgu i rozpocząć próbę powrotu do normalnego życia. Jej historię opowiedział Marcin Wójcik z "Superwizjera" TVN.
O wywiad z nią staraliśmy się kilka tygodni. W końcu zgodziła się opowiedzieć nam jak wygląda proceder handlu ludźmi w Polsce i kim najczęściej są dziewczyny, które padają jego ofiarą? Marcin Sawicki: "Marta twierdzi, że nie wiedziała w czym bierze udział mówi, że wypierała prawdę, a jej błędem jest to, że nie zareagowała w porę". Marta: "Popełniłam przestępstwo, kilka przestępstw. Uprowadzenie, handel ludźmi i zmuszanie do prostytucji". Czy czuje się winna?
Poznajcie historię Ayse Tukrukcu, byłej prostytutki, która dziś pomaga bezdomnym: "Kiedy byłam małą dziewczynką zostałam zgwałcona przez wujka, brata mojego ojca. Powiedziałam o tym rodzicom ale nikt nie chciał mi uwierzyć. Rodzina mnie wyśmiała, nie miałam przez to dzieciństwa. Kiedy tylko podrosłam uciekłam od swoich bliskich" i Defne Gulce Sapci, która została wyrzucona z domu gdy zdecydowała się na zmianę płci.
Sponsoring to nie tylko seks. To również rozmowa, wspólne wyjście i szeroko pojęte wspólne spędzanie czasu. Oczywiście za opłatą. Dlaczego sponsorzy chcą wchodzić w takie relacje? Czy po takim doświadczeniu da się budować normalne relacje z innymi ludźmi? O różnicy między prostytucją a sponsoringiem w Dzień Dobry TVN mówiły: socjolog dr dr Karolina Wigura i seksuolog Karolina Jąderek.
Roczna wartość rynku prostytucji w Polsce to 650 mln zł. Jaka część osób świadcząca usługi seksualne robi to z własnej, nieprzymuszonej woli? Ostatnio w Internecie pokazało się ogłoszenie mężczyzny, który sprzedawał wakacje ze swoją dziewczyną. Czy to już sutenerstwo? Jak działa sponsoring? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Ireną Dawid-Olczyk z Fundacji Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu "La Strada".
Prostytucja nie jest w Polsce karana. Zatem uprawiając z kimś seks za pieniądze nie możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Karalne jest natomiast sutenerstwo i stręczycielstwo. Prostytutkom nie przysługują żadne prawa, a ich zawód nie jest w żaden sposób uregulowany prawnie. Dlaczego jest to tak ważne? Jak wykonywanie takiego zawodu wpływa na psychikę? Czy da się wyłączyć emocje podczas seksu? Dlaczego kobiety i mężczyźni decydują się na taką pracę? O tym Dzień Dobry TVN dziennikarka Ewa Wanat i psychiatra dr Maja Polikowska-Herman.
Niektóre kobiety wybierają zawód CamGirl. Ich praca polega na pokazywaniu swoich wdzięków za pośrednictwem kamery video. Kim są klienci videomodelek? Czy podczas połączenia video dziewczyny pokazują swoje twarze? Ile zarabiają? Czy taką pracę można nazwać prostytucją? Czy wykonywanie tego zawodu może wpływać na relacje z partnerami życiowymi? W Dzień Dobry TVN gościliśmy seksuologa Daniela Cysarza i dziennikarza TVN Piotra Zielińskiego.
Samotna matka. Problemy finansowe. I bogaty szef, który ma na nią oko. Sytuacja idealna do sponsoringu. I coraz popularniejsza. Pieniądze uzależniają kiedy zdobyte są w sposób łatwy. Jaka jest różnica miedzy sponsoringiem a prostytucją? Czy jest jakaś specyficzna grupa kobiet szczególnie narażona i podatna na sponsoring? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był psychoterapeuta Robert Rutkowski.
Zaobserwowano nowe zjawisko społeczne. Polskie dziewczyny sprzedają swoje dziewictwo obcokrajowcom. Po fakcie - większość z nich znajduje się pod opieką psychologa. Jedna z bohaterek reportażu Moniki Nawrot, po takiej "przygodzie", zaszła w ciążę. Jakie to są dziewczyny? Skąd pochodzą? Jaka jest ich motywacja? Dlaczego żałowały swojej decyzji? Jak ten jeden epizod seksualny może zaważyć na przyszłym życiu seksualnym takiej dziewczyny? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Monika Nawrot z "Superwizjera", autorka reportażu, oraz prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog. Czy należy dziewczyny sprzedające swoje dziewictwo ganić czy im współczuć?
Dziewczyny, broń, samochody, narkotyki, złoto, pieniądze, poważanie przez strach. Piotr Stępniak to były gangster. "Diler to nie Święty Mikołaj, który przynosi grzecznym dzieciom prezenty". Skatował osobę, która potem zmieniła jego życie. Ma za sobą kilka prób samobójczych. Przebywał w dźwiękoszczelnej celi. Renata Jachowska nigdy nie czuła się przez nikogo kochana. Miłości zaczęła szukać u starszych mężczyzn. Gdyby nie Jezus, wylądowałaby na ulicy. O tym, jak wiara zmienia ludzi, mówiliśmy w Dzień Dobry TVN.
To - jak mówią - najstarszy zawód świata. To profesja także mężczyzn. Dlaczego decydują się zostać męskimi prostytutkami, co ich do tego skłoniło i czy lubią swoją pracę? Kim najczęściej są ich klientki? Nasza reporterka spotkała się z mężczyznami, którzy sprzedają swoje ciało. A zjawisko to, w studiu Dzień Dobry TVN, skomentował seksuolog dr Andrzej Depko.
Jutro odbędzie się premiera książki Marka Raczkowskiego. Rozmów z rysownikiem wysłuchała i rozmowy te spisała Magdalena Żakowska. Książka nosi tytuł: „Książka, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotyki". W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy autorów wspomnianej publikacji.
... chce się wygadać, odstresować, sprawdzić lub po prostu dostać to, czego w domu nie otrzymuje. Jak wielu Polaków korzysta z usług prostytutek? Ilu z nich, jeżeli są wierzący, spowiada się z tego? Czym się różni seks z prostytutką od seksu ze stałą partnerką? Te i inne pytania zadawał klientom prostytutek seksuolog prof. Zbigniew Izdebski, którego książka "Seksualność Polaków na początku XXI wieku" wkrótce trafi do księgarń. O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza. Dlaczego Polacy korzystają z usług prostytutek? Kim są mężczyźni, którzy płacą za seks?