pomoc finansowa

    pomoc finansowa

    "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju, a także Tarcza Antykryzysowa są realnym wsparciem dla polskich przedsiębiorców. Od początku epidemii COVID-19 do polskich firm trafiło już ponad 154 mld zł – z czego ponad 60 mld zł w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0. Uratowaliśmy 6 mln miejsc pracy" - poinformowała w czwartkowym komunikacie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (KPRM).

    Według badań BIG InfoMonitor dwóch na pięciu emerytów pomaga finansowo swoim bliskim. Część z nich sięga w tym celu po kredyt. Jaką średnio kwotą dzielą się co miesiąc z najbliższymi? Dlaczego to robią? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psychologiem Andrzejem Tucholskim i dziennikarzem TVN24 Pawłem Blajerem.

    Przemek Ignaszewski postanowił pomóc chorej na nowotwór Sylwii Okoniewskiej i zorganizował zbiórkę pod hasłem "Golę brodę na pomoc". Obiecał, że zgoli brodę, jeżeli uda się zebrać 10 tys. zł na rzecz Sylwii. Udało się już po kilkunastu godzinach. Po tygodniu było już 21 tys. zł. Przemek marzy jednak o tym, żeby uzbierać dla Sylwii aż 30 tys. zł. Czy to uda się? Co chory na raka musi opłacać z własnych pieniędzy?