pływanie

  pływanie

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy pływaczki: Olę Bednarek i Hannę Bakuniak. Dziewczyny przepłynęły Kanał Catalina należący do Korony Oceanów. Jaki dystans musiały pokonać? I ile zajęło im to czasu? Hania i Ola dzięki swojemu wyczynowi zapisały się w polskiej historii pływania. Czy w czasie przeprawy dopadł je kryzys? Okazuje się, że nie samo zdobycie Korony Oceanów było ich celem. Co jeszcze? Jak wyglądały przygotowania? Jakie mają teraz plany?

  "Najpierw wskakuje się do wody, płynie się prawie 4 kilometry, jak najszybciej wskakuje się na rower i jedzie się 180 kilometrów, ale to chyba nie jest najgorsze. Po zejściu z roweru trzeba przebiec maraton czyli 42 kilometry"! Naszymi gośćmi byli Marcin Konieczny Mistrz Świata Ironman i jego żona Ewa Rokicka. Jak wygląda dzień triathlonisty? Ile godzin dziennie musi przeznaczyć na trening?

  "Jak człowiek wchodzi do zimnej wody, to wszystko się kurczy" - twierdzi prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Jednak pływakowi Leszkowi Naziemcowi niestraszne niskie temperatury. Tej zimy planuje spłynąć z Gorzałkowic do ujścia Wisły. Zobaczcie, jak przygotowuje się do wyzwania!

  Mateusz Kusznierewicz jest najbardziej utytułowanym żeglarzem w Polsce. Po Olimpiadzie w 2012 roku postanowił przejść na sportową emeryturę. "Na początku w ogóle nie mogłem się w tym odnaleźć" - przyznał żeglarz. Po kilku latach przerwy postanowił znowu wypłynąć na otwarte wody. Czy nadal ma chorobę morską? W jakim projekcie będzie uczestniczył? Czy długo zastanawiał się nad powrotem? W Dzień Dobry TVN Mateusz Kusznierewicz powiedział o planach na przyszłość, dzieciach i żonie.

  Michał Sadacz jest prekursorem skimboardingu w Polsce. Na czym polega ta dyscyplina sportowa i jak powstała? Czy jest popularna w Polsce? A na świecie? Z Michałem spotkał się dziennikarz Dzień Dobry Wakacje Olivier Janiak.

  Otylia Jędrzejczak to najbardziej utytułowana polska pływaczka - wywalczyła 25 medali Mistrzostw Świata i Europy. Po zakończeniu kariery zawodniczej swoją wiedzą postanowiła dzielić się z najmłodszymi. Otylię zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o prowadzone przez nią warsztaty. Dowiedzieliśmy się również, dlaczego - według naszej mistrzyni - dzieci unikają w szkole zajęć na basenie i jakie zalety ma pływanie.

  Ella Eyre jest uznawana za jedną z najzdolniejszych wokalistek na świecie. Dzięki swemu talentowi ma na swoim koncie wiele nagród. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Gabi Drzewieckiej powiedziała o dorastaniu w show-biznesie, trenowaniu pływania, fanpag'u jej... włosów i przyjaźni z mamą. Za co lubi Polskę?

  Profesor dr hab. Jan Ślężyński ma 85 lat i swoją sprawnością zawstydza swoich młodszych kolegów z uczelni. Lubi jazdę na rolkach, nartach, pływanie, bez problemu stanie na rękach - dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Nadal jest czynny zawodowo. Pokazał nam próbkę swoich możliwości. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem i zmotywowani do działania.

  Co można robić zimą nad jeziorem? Według prezentera pogody Dzień Dobry TVN Bartka Jędrzejaka - ubrać się ciepło i pospacerować. Natomiast innego zdania byli panowie, z którymi nasz pogodynek spotkał się w Dąbrowie Górniczej. Oni w mroźne dni najchętniej pływają w zimnej wodzie. Okazuje się, że ten sport ma też swoje mistrzostwa. I uwaga - jednym z najlepszych pływaków zimowych na świecie jest... mieszkaniec Afryki :) Zobaczcie, jak wygląda trening zimowych pływaków.

  Przygotowania do tego wyczynu zajęły mu niemal rok. W tym czasie Sebastian przepłynął kilka tysięcy kilometrów! Udało się! Sebastian został 1333 śmiałkiem, który pokonał kanał La Manche wpław, poprawiając przy okazji rekord Polski na tym dystansie! Dlaczego zdecydował się płynąć we wrześniu i czy ma już plany na kolejny ekstremalny test swoich możliwości?

  25 lipca w triathlonie Enea Challenge Poznań wystartują, między innymi, Ilona Wrońska i Leszek Lichota. Sprawdziliśmy jak przebiegają ich przygotowania na niespełna miesiąc przed imprezą. Czy są już gotowi? Czy dadzą radę pokonać 750 m wpław, 20 kilometrów na rowerze i 5 kilometrów biegiem? Zobaczcie!

  Leszek Lichota i jego żona Ilona Wrońska podjęli się niełatwego zadania. Małżeństwo postanowiło wziąć udział w triathlonie ENEA Challenge Poznań. Sport ogólnorozwojowy, bo skadają się na niego aż trzy dyscypliny: pływanie, rower oraz bieganie. Na jakim dystansie startuje aktorska para? Kiedy odbywają się zawody? Ile mają czasu na przygotowania? I która dyscyplina była dla nich najbardziej wymagająca?

  Zosia Ślotała trenuje crossfit. Chodzi na regularne treningi, na których bardzo przykłada się do ćwiczeń. Ile schudła? O to zapytała ją dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Zdziwicie się, ile kilogramów udało się Zosi zrzucić...

  W czerwcu tego roku Otylia Jędrzejczak oficjalnie zakończyła karierę sportową. Czy koniec kariery sportowca zawsze wywołuje u niego depresję lub po prostu obniżony nastrój? Jak wygląda emerytura sportowca? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, Otylia wyjawiła cala prawdę o sporcie i o tym, co po nim.

  Na sierpniowych Mistrzostwach Europy w Berlinie Konrad zdobył złoto na 100 metrów stylem motylkowym oraz srebro na 50 metrów stylem dowolnym. Jaką stosuje dietę i czy jada słodycze? Czy spodziewał się, że z Berlina wróci aż z dwoma medalami? Jak czuje się w Hiszpanii, w której obecnie mieszka? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Konrad Czerniak.

  W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Jadzia Pacek, która rozpoczyna swoją przygodę z nurkowaniem oraz Joanna Hereta, instruktorka nurkowania dla osób niepełnosprawnych. Jak to się stało, że Jadzia, która jest sparaliżowana od pasa w dół, zdecydowała się na pływanie i nurkowanie?

  Podobno są nieprzewidywalne. Jednak Sharkman, bo tak go wszyscy nazywają, temu zaprzecza. Jest jedynym człowiekiem, który pływa z najgroźniejszymi rekinami świata. Jolanta Pieńkowska spotkała się z przyjacielem żarłaczy białych.

  Kilka miesięcy temu ktoś opowiedział Jolancie Pieńkowskiej o człowieku, który pływał na Biegunie Północnym. Wydawało się Jej to niemożliwe. Dlaczego Lewis Gordon Pugh to zrobił? O to zapytała go podczas ich wspólnego spotkania w RPA.

  Jolanta Pieńkowska spotkała się z człowiekiem, który przepłynął długi dystans na Biegunie Północnym! Lewis Gordon Pugh zdradził, że teraz przygotowuje się do długiej ekspedycji, która zajmie mu aż trzy lata. Kogo chciałby zabrać ze sobą? Kiedy Lewis Pugh po raz pierwszy w życiu przepłynął długi dystans?

  O czym musimy pamiętać i co warto sprawdzić zanim wybierzemy się z naszym dzieckiem na basen? W jakim wieku możemy zacząć uczyć malucha pływać?

  Otylia Jędrzejczak błyszczy jak nigdy dotąd! Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska towarzyszyła pływaczce podczas wyjątkowej sesji zdjęciowej. Muzą była oczywiście Otylia prawie tylko w biżuterii. Ile pływaczka ma kostiumów kąpielowych?

  Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer na wrocławskim basenie spotkał się z ojcem i synem, który dokonali rzeczy prawie niemożliwej - przepłynęli Cieśninę Gibraltarską, który to wyczyn nie okazał się na szczęście gibraltarską katastrofą. Jak układała im się współpraca z Hiszpanami i co wydarzyło się pod wodą?

  Ta dyscyplina sportu wymaga dużo pracy i samozaparcia. Piękno i sport w jednym. Zawodniczki muszą pływać oraz poruszać się z gracją. Po co im żelatyna spożywcza?

  Podczas tygodnia młodego pływaka, którego patronem merytorycznym jest WOPR, prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak spotkał Maję Popielarską wraz z synkiem Jasiem. Razem uczyli się bezpiecznego i przyjemnego pływania.

  Małgorzata Getka, mama dwóch córek, na co dzień prowadzi z mężem rodzinną firmę i zajmuje się dziećmi. Kiedyś wyczynowo trenowała lekkoatletykę. Dzięki treningowi z mistrzem, jak mówi, cofnie czas i znowu poczuje moc. Co działo się podczas treningu z Otylią Jędrzejczak, która przygotowuje się do igrzysk w Londynie? Czy Otylia dała jej w kość? Dlaczego nasz "motylek", jak mówi, kocha pływać? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Trenuj z mistrzem"!

  Polski pływak i wicemistrz świata. Swoją karierę rozpoczynał w klubie KS Wisła Puławy. Dziś trenuje na basenie nieopodal Madrytu, pod bacznym okiem swojego trenera. Sprawdziliśmy, co słychać u Konrada Czerniaka.

  Otylia Jędrzejczak od początku września mieszka i trenuje w Madrycie. Ma jasno określony cel – pokazać się z jak najlepszej strony na przyszłorocznej olimpiadzie w Londynie. Kamera Dzień Dobry TVN towarzyszyła jej w Madrycie, a Kinga Burzyńska, reporterka Dzień Dobry TVN spotkała się z pływaczką na szczecińskim basenie. Zobaczcie, jest trenuje Otylia!