Nieodpowiedzialne zachowania rodziców na basenie. Instruktorka pokazała najczęściej popełniane błędy

Autor:
Justyna
Piąsta
Jak maluch w wodzie
Jak maluch w wodzieDzień Dobry TVN
wideo 2/18

Pływanie to doskonała forma aktywności fizycznej dla dzieci i dorosłych. Spędzanie czasu w wodzie może być relaksem, a jednocześnie dobrą zabawą. Warto jednak wiedzieć, jak odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo malucha. Instruktorka nauki pływania wskazała, z jakimi błędami rodziców ma do czynienia na co dzień w pracy.

Bezpieczeństwo na basenie

Nikki Scarnati uczy dzieci pływać i nagrywa na TikToku edukacyjne filmy w których wyjaśnia, co można, a czego nie należy robić z pociechą na basenie. Przede wszystkim dorośli przed kąpielą powinni zadbać o właściwy strój dla malucha. Jak wskazuje Scarnati, kolor kąpielówek jest niezwykle istotny.

Instruktorka podkreśla na nagraniu, że niewskazane są stroje w odcieniach błękitu, granatu czy turkusu, ponieważ stapiają się z kolorem wody. Jeśli coś złego stanie się dziecku, trudniej będzie je znaleźć. Warto wybierać kolory, jak. np. żółć, róż czy pomarańcz. Dzięki temu mały pływak będzie dobrze widoczne.

Nikki Scarnati podkreśla, że należy uważać również na sprzęt do pływania. W sklepach dostępne są dmuchane obręcze, które zakłada się na szyję dziecka, by nie zanurzyło twarzy i nie zachłysnęło się wodą. Według instruktorki, taki gadżet może zaszkodzić maluchowi. Jeśli otwór będzie zbyt wąski, zacznie uciskać szyję i spowoduje dyskomfort.

Nieprzyjemne zachowania rodziców na basenie

TikTokerka odradza zakładania dzieciom pieluszek do pływania, ponieważ nie przylegają ściśle do ciała malucha. Pod wpływem wody zawartość pieluchy może trafić do basenu. Instruktorka poleca w zamian wybrać dziecięce majtki do pływania wielokrotnego użytku, które mają regulowane zatrzaski i ułatwiają dopasowanie rozmiaru do wielkości pociechy.

Jedno z zachować niezwykle irytuje nauczycielkę pływania w jej codziennej pracy. Okazuje się, że są rodzice, którzy na lekcje na basenie nie zakładają maluchom ani majtek do pływania, ani nawet pieluch. Przez to dzieciom zdarza się załatwiać potrzeby fizjologiczne do wody.

@scarnati.swim As a self rescue swim instructor, dont use these for unskilled swimmers. Also, puddle jumpers are not approved as a learn to swim aid. Get in the water and play with your kids! And get them into high quality swim lessoms. #scarnatiswim #springhillisr #selfrescueswim #swiminstructorlife ♬ original sound - Nikki Scarnati
@scarnati.swim

Its important to know what is good amd not good for your littles in the water. Hope this helps! ☀️

♬ original sound - Nikki Scarnati

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: microgen/Getty Images

Pozostałe wiadomości